Konuya vakıf arkadaşların dikkatine;

2016 yılında maddi sıkıntı nedeniyle mülk sahibi olduğum evimde gelen elektrik faturalarını aksatmam sonucunda sayacım mühürlendi. Ben mühürü kırarak elektriği kullanmaya devam ettim.Bu süreç 2017 yılına kadar bu şekilde devam etti. 2016-2018 tarihleri arasında Perakende satış sözleşmesiz elektrik kullanımından dolayı farklı tarihlerde 4 adet tutanak tutularak tarafıma cezai işlem ve zamanında ödeme yapamadığım için icra süreci başlatıldı. Ben durumum düzelmeye başlayınca 2 icra dosyasını ödedim. ama bu ödeme süreleri içerisinde aboneliğimi yaptıramadığımdan yeni tutanaklar düzenlendiği için bir türlü aboneliğimi aktif edemedim. Size sormak istediğim soru ben kaçak elektrik kullanmıyorum, sayacım aktif olarak çalışıyor. Bu durumda tedarikçi firma aynı kullanım kusurundan ötürü yukarıda belirttiğim adetçe cezai işlem gerçekleştirebilir mi ? bu usule uygun mudur? uygun değil ise benim ne yapmam gerekir konuyu yargı sürecine taşısam bu tutanakları iptal ettirme imkanım olur mu? Bunun dışında forum da okuduğum benzer yazılarda, olayın kaçak değil usulsüz kullanım olarak değerlendirmesi ve Elektrik açma kapama bedelinin 5 katı tutarında belirlenmesi gerektiği şeklindeydi. Bu doğru mudur ? fakat bana gelen cezalar 2000 tl üzeri olmuştur. Şu ana kadar masraf ve faizleri ile birlikte 10.000 tl. üzeri icra ödemesi yaptım ve önümde ödenmemiş 2 adet tutanak daha var. Sorularım ve ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşların değerli yorumlarını, emsal teşkil edecek dava sonuçları varsa paylaşmanızı rica eder saygılarımı sunarım. Herkese hayırlı günler dilerim.