+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Aracımın Km'si Düşürülmüş Ve Arızası Bitmiyor.

Aracımın Km'si Düşürülmüş Ve Arızası Bitmiyor.
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Aracımın Km'si Düşürülmüş Ve Arızası Bitmiyor.

Merhaba,

18.04.2018 Tarihin'de 2007 model honda civic araç aldım.Araç 2017 7.Ayda Muayene'ye 248.000'km de girmiş.Ben aldığımda araç 187.000'km idi ve satıcı bana bunu belirtmedi.Gel gelelim Araç conta yaktı ve 5.000 tl maliyet tuttu, arıza ışığı yandı ve arabanın elektriksel sıkıntılar çıktı 15 gündür sanayide kontrol ediliyor.Nasıl bir yol izlemeliyim satan kişiye söyledim fakat ilgilenmedi pek.Aracın vites ve direksiyonunda bayağı bir deforme var araç kaydında yok ama sel hasarlı gibi görünüyor diyor ustalar.Aracı aldığımda 187.000 km'de aldığıma dair elimde bir belge yok sadece noter satış sözleşmem var.

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

Aracımın Km'si Düşürülmüş Ve Arızası Bitmiyor. konulu yargıtay kararı ara
    Aracımın Km'si Düşürülmüş Ve Arızası Bitmiyor. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2.866
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Aracımın Km'si Düşürülmüş Ve Arızası Bitmiyor.

Eğer 2017 temmuz ayında muayenede 248.000 km'de görünüyor ve şu anda km'si 248.000'in altındaysa buna dayanarak dava açabilirsiniz. Bu konuda önceki açtığınız başlıkta bilgi verilmiş:
    http://www.hukuki.net/showthread.php...ht=#post615601

Sel hasarlı olması ve bunu alırken bilmediğinizi ispatlamanız daha zor bir iş. Kilometresinin düşürülmüş olmasından dolayı dava açmakta bile tereddüt ettiğinize göre diğer konularda kazanma şansınız çok daha az.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    Ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eğer 2017 temmuz ayında muayenede 248.000 km'de görünüyor ve şu anda km'si 248.000'in altındaysa buna dayanarak dava açabilirsiniz. Bu konuda önceki açtığınız başlıkta bilgi verilmiş:
    http://www.hukuki.net/showthread.php...ht=#post615601

Sel hasarlı olması ve bunu alırken bilmediğinizi ispatlamanız daha zor bir iş. Kilometresinin düşürülmüş olmasından dolayı dava açmakta bile tereddüt ettiğinize göre diğer konularda kazanma şansınız çok daha az.
    Kilometre düşürülmesi ile ilgili tereddütüm ispatlayacağım birşeyimin olmaması.Alırken exper'e sokup km'si yazılsa idi ispatlayabilirdim.Ayrıca dünyanın masrafını açtı bana.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2.866
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şu anda aracın km'si kaç?
    Nisan 2018'de satın aldığınızda kaç idi?
    Temmuz 2017'de kayıtlara kaç olarak geçti?
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    Ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şu anda aracın km'si kaç?
    Nisan 2018'de satın aldığınızda kaç idi?
    Temmuz 2017'de kayıtlara kaç olarak geçti?

Şu an aracın km'si 189.000'de.Çok kullanan birisi değilim aldığımda 187.000'km idi.Motor su eksiltme problemi vardı ustaya götürdüm conta yakmış dedi ve sonrasında elektrik arızası çıkardı.

2017 Temmuz Ayında 248.000'km de muayene'ye girmiş.Arabanın direksiyon ve vites topuzu koltukları çok yıpranmış halde.AYrıca güneşliklerde aynalar kırık vaziyette.Torpidonun içerisi rengi atmış ve iç malzemelerde yıpranma var.

- - - Updated - - -

Tüketici Mahkemesine Nasıl Başvurabilirim ?

Alıcı'ya mesaj attım fakat pek ilgilenmedi.Şu an araç özel servis'te ve yaptıracak param kalmadı.

+ Konuyu Yanıtla