Arkadaşlar olay kuzenimin başına geldi. Kuzenim erkek arkadaşı ile beraber bir başkasının evinde kirada oturuyordu. Yani kavga edilen arkadaş asıl kiracı. Daha önce de tartışmışlar ve ay sonu kuzenim çıkmaya karar vermiş fakat erkek arkadaşı arayı bağlayıp barıştırmış.. Lakin dün akşam cadaloz olan ev arkadaşı ile tekrar kavga etmiş. Kız kuzenime bıçak çekmiş ve kuzenimin ve arkadaşının eşyalarına zarar vermiş (televizyonu devirip tekmeleyerek kırmış) kuzenim ve arkadaşı ayakkabı bile giyemeden kendilerini zor atmışlar dışarı gecenin bir vakti yalın ayak ağlayarak kuzenimin annesinin evine gittiler. Şimdi de eve gidip eşyalarını almaya bile korkuyorlar Allah bilir eşya kaldı mı ondan bile şüpheliler. Elektronik eşya gibi pahalı olanların faturaları da mevcut yani atılsa bile bunun ispatı yapılabilir mi? Ben şimdi kuzenimin yanına gidiyorum oradan da büyük ihtimalle karakola gideceğiz. Ne yapmamız lazım? polis eskortluğunda eşyalarımızı alabilir miyiz? savcılığa dilekçe vermeden yardım edebilir mi polisler bu konuda? dava açıp kuzenimin ya da arkadaşının sicillerini bulandırmak istemiyoruz.. Hukuk hakkında bilgisi olan ya da daha önce benzerini tecrübe etmiş olan arkadaşlar acil yardım lütfen..