Merhaba,

Bir çok küçük yatırımcı gibi ben de Devlet Büyüklerimizin satılacak söylemlerinden dolayı hisseyi almış bulunduk fakat banka çeşitli sebeplerle 18 Temmuz 2016 tarihinde kapatıldı. Bu tarihten sonra tek açıklama; "tasfiye işlemleri devam ediyor"...

Bu arada, Bankanın Genel Müdürlüğüne başvuru yapılacağı söylendiği için (2018 yılı içinde) başvuru yaptım.
TMSF iflas sonucunu bekleyin şeklinde bir açıklama yapmıştı fakat yeni öğrendim ki kasım ayı dava için son tarihmiş. (zaman aşımı sebebiyle)

Avukatlarla bizzat gidip görüşemiyorum (bu yatırım zaten beni iflas ettirmiş durumda, maddi olarak gücüm sıfır) fakat görüşenlerden takip ettiğim kadarıyla; kimi avukat tasfiyenin bitmesini bekleyin demekte, kimileri de deneme yolunu seçerek (örneğin TMSF ile uzlaşma yoluyla iç hukuk yollarını tüketmeden AİHM ye başvuru gibi (ki bu reddedildi)) paralar talep etmekteler. (AİHM den gelen karar, iç hukuk yollarının tüketilmesi gerektiği yönünde)

Benim amacım; iç hukuk yollarını başlatmak.

Bu konuda en azından nereye nasıl bir dilekçe ile başvuracağım konusunda yardımcı olursanız gerçekten çok yardımınız dokunmuş olacak.