Öncelikle İyi Akşamlar,
Ağustos 2016'da Bakırköy'e komşum akşam vakti taşınacağı için arabamı çekmemi istedi. Bende yan caddede yer bulurum diye düşünüp alkollü olmama rağmen direksiyon başına geçtim ve park yeri bulamayınca geri dönmek için anayola çıktım ve çevirmeye girdim. 0.61 promille ehliyetim 6 ay el konuldu. 2 hafta öncesinde ise alkollü kaza yaptım maddi hasarlı. Söyle ki hastanede kan sonucu gelene kadar (1.21) promilkimse alkol aldığımı bilmiyordu. Karşı taraf mala gelsin cana gelmesin diye özür dilemek için geldi. Benzinlikten ani çıkan araca arkadan çarptım. Ama alkol çıkınca karşı tarafın tavırları değişti.
Şimdi alkollü olduğum için haklılar ama kendimdeydim ben.
İki taraftarda ciddi birşey çıkmadı. Ama karşı taraf karakolda şikayetçi olduğunu söyledi.
Benim arabam gitti tamam. Alkolden dolayı kasko ve sigortamıda yok sayabiliriz. Karşı tarafın masraflarını karşılayalım dedik, Benim arabam pert oldu kaza öncesi değeri 50 bin lira isterim dedi. Yada benim sigortam size rücu eder dedi.
1.Arabanın değeri 20-25 anca sigorta değeri ise 35 bin lira anlaşmaya yanaşma ve diretirse ne yapabilirim?
2. Kamu davasından ne gibi bir karar çıkar.?
3. Şikayetini geri almazsa ne olur?
4. Kendi sigortasına yaptırır sa bana rücu edilirken sigorta masrafı hariç ne gibi ödemeler çıkar?
Rehberliğiniz için teşekkür ederim.

Not: Ciddi bir ruhsal bunalımda olduğum için psikolojik destek almaya başladım.