+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Memurun Memura İftira Atması

Memurun Memura İftira Atması
    Nerede
    ANKARA
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Memurun Memura İftira Atması

Merhaba,

Çalıştığım kurumda tarafıma verilen disiplin soruşturma evrakını almaya gittiğim personel kaleminde 2 memur arkadaşım bulunuyordu. Evrakı alıp dışarı çıktım. Sonra arkamdan bir soruşturma daha geldi. O gün idari katta "yüksek sesle ve bağırarak" 6 cümle söylemişim. Ama ben bana isnat edilen o sözleri söylemedim. O gün odada iki memurdan başkası da yoktu. Muhtemelen onlar tuttu tutanak. Yazılı olarak iftira davası açacağımı ve tutağın bir örneğini istedim güvenlik amacı ile vermediler.

İdari katta ne güvenlik ne de ses kaydı alınma imkanı yok.
    Bu kadar uzun bağırmayı yaptığımda onlarca kişinin çalıştığı ve tüm oda kapılarının açık olduğu tek koridorda herkesin bu bağırmayı duyması gerekmekte.
    Sadece iki kişi ile tutanak tutulup bana iftira atıldı?
    Ama benim şahidim yok. Lakin o gün işe gelip çalışmış idare katta herkesi şahit olarak göstermek istiyorum bu yapılabilir mi?
    İdare davalarında keşif olayı var mı? Yani bilirkişi gelsin herkes odasına geçsin hatta kapıyı da kapatsın. Ben tüm cümleleri bağırarak söyleyeyim kimsenin duymamasına imkan yok. Ancak bu şekilde kendimi ispatlayabilirim.

7 yıllık memurum 1 sözlü ikazım bile yok. Son 3 ayda 3 soruşturma geçirdim ve başka kuruma naklen atamam yapıldı istediğim dışı. Sebeb olarak kurum müdürü şikayet edildi. Edenler arasında benim de olduğumu düşündüğünden böyle olduğunu sanıyorum. Kontrolör bile kurumda mobing var dedi tarafıma.Aile ve iş düzenim bozuldu.

Nasıl bir yol izlemem lazım?

Teşekkürler

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

Memurun Memura İftira Atması konulu yargıtay kararı ara
    Memurun Memura İftira Atması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Denizli
    İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Memurun Memura İftira Atması

idari davalarda tanık beyanı dinlenmiyor zaten.Verilen disiplin cezaları için İl disiplin kurulunu etkin yol olarak bulmuyorsanız 1 hafta bekleyip cezayı kesinleştirip idari davada dava açın.Mobbing varsa idari davada ya da Yargıtayın yeni kararı gereği direk amirlere hukuk mahkemesinde dava açın.Son yıllarda kurumlarda liyakat sistemine uyulmadığından malesef önüne gelen amir olmuş.Bu arada istekdışı yer değiştirmeye de dava açmanız mümkün süreler nedir onları kaçırmayın

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

güncel

konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
    6 ay dolmak üzere soruşturma başlaması savunma da verdi henüz bir ceza göndermediler

İletiler
    4.092
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazının bir yerinde sadece iki kişi vardı onlar duymuş kesin onlar tutmuştur tutanağı diyorsunuz, başka yerindeyse orda bağırılırsa herkes duyardı diyorsunuz.Ben anlayamadım.Yani bağırmak var, söylenmek var, ille onlarda durmak zorundaydı, diğerleri duymadıysa bunlar yalan söylüyor yaklaşımıyla hiç bir yere varılamayacağı gibi, istediğiniz bilir kişinin gelmesi, herkesi yerine yerleştirmesi, size orda aynı şeyleri(bağırmanın 40 farklı hali var ölçümü neye göre orası apayrı bir durum) söyletmesi duyanlar kim, duymayanlar kim gibi bir araştırmaya girmesi düşüncenize söylenebilecek tek şey 'böyle bir dünya yok' olabilir herhalde.Kesinleşen bir ceza olursa sürelerinde itirazlarını gerekirse idare mahkemesine taşımayı yaparsınız.Bol şans.

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evet sevgili forum üyeleri

6 sonra karar geldi. Disipline yer olmadığına dair.
    Kararda idare katında bulunanların tanık beyanları, eldeki deliller vb. diyerek benim bu sözleri söylemediğim ve bağırmadığım ortaya çıktı. Ocak 2 de olan bu olay temmuz 2 de sonuçlandı. yani tam 6 ay sonra. Şimdi bu bana iftira atanlara karşı iftira davası mı açmalıyım? Ya da kurum resen bir soruşturma başlatması lazım değil mi karşı tarafa?

teşekkür ederim

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

güncel üstadlar
    şimdi gidip iftira için karşı 2 memura dava açabilir miyim?
    olay tarihi 2 ocak, soruşturma sonuçlanması 2 temmuz

+ Konuyu Yanıtla