Merhabalar

3 yıldan fazladır faturasız kullandığım hattı nasıl faturalıya geçirdiklerini anlatacağım. Hat sağlayıcısı opereratörü aradı beni ve kampanyalarından bahsetti, Bende çok iyi dedim ve geçmek istediğimi söyledim ardından faturalı olduğunu bildirdi ve bende o zaman olmayacağını ve biraz düşüneceğimi söyledim. Tam 3 gün sonra telefonuma ardı ardına mesaj gelmeye başladı dakikam yokken birini aradım. Şüphelenip baktım faturalıya geçmiştim.

Hat sağlayıcısını aradım ve onay vermediğimi telefon kayıtlarının dinlenmesini istedim. Sonuçlandığı halde kendileri geri dönüş yapmamış bana ses kaydının bulunamadığını söylediler. Tekrar ses kaydınının bulunması için şikayet talebi oluşturdum. 2 aydır da sonuçlanmasını bekliyordum. Bugün 24 tl lik fatura yerine 51 tl fatura geldiğinde kızıp tekrar aradım, Açma kapama bedeli olduğunu söylediler. Açma kapama bedeli kalkmamışmıydı ben mi yanlış hatırlıyorum ? Şikayet talebimi sordum gene sonuçlandığını söylediler ve beni aramışlar ( haberim yok ) faturalı hatta kalmayı onaylamışım bu sefer. Daha da şikayet kaydı oluşturmuyorlarmış çünkü aynı şikayeti 2 kere oluşturamazmışım.

Şimdi ortada illegal bir olay var. Ben ne dediğimi çok açık ve net biliyorum. Ses kayıtlarında ortaya çıkar onay verip vermediğim. Aranmadığım halde de faturalı hatta kalmayı onaylamışım. Bu iş çevirmek değil midir ? Türkiyede sayılı hat sağlayıcılarının yaptığı bu illegal davranış için nasıl bir hukuk arayışı içine girmeliyim ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim