+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sorunlu Laptop iade süreci

12 nisan tarihinde büyük bir teknoloki mağazasından elden laptop aldım.
    sorun çıktı hiç bir şey açılmıyordu nerdeyse 14 nisanda götürdüm aldığım eleman performans moduna alıp geri yolladı(100 disk kullanımı sorunu varmış)
    ancak geri düzelmedi bir şey 16 nisanda gittim uzun uğraşlar sonucu iade almasalarda servise yolladılar(yasal hakkımı bile zar zor kullandım)
    servis formuna iade talebiyle gönderdiğimi yazdırdım ancak güncelleme yapıp geri göndermişler. disk kullanımı sürekli 100 değil artık ancak yine arada yapışıyor 100 e donmalar oluyor. örnek olarak bi oyun açsam ( ki daha hiç bir şey yüklemedim sorun çıkarmasınlar diye ) 1 saat içinde rahat 5-6 kez ani donmalar yaşayacağım ve online oynadığım için önemli
    ekstra olarak işlemden sonra cpu ve ram kullanımı da olağan üstü artmış sesli çalışıyor.
    sonuç olarak teslim almak istemediğimi iade talep ettiğimi söyledim mağaza müdürü falan geldi ancak iade almadılar servis kabul etmedikçe bizde yetki yok dediler.
    servis sadece hafta içi açıkmış gidemedim. gerekirse yarın derse girmeyip gitcem.
    tüketici hakların şu şekilde yazıyor.(eklemeyi unuttum galiba yazılımsal sorunlarda iade olmaz dedi. 0 laptop aldık uğraşıyoruz kaç haftadır madem test edip satın şunları)

Ayıplı Mal
    Madde 4- Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.
    yazılımsal bir sorundan da olsa beklenti azaldığı için ayıplı mal sayılmıyor mu?

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.
    30 gün içinde iade de talep ettim servis kağıdı duruyor elimde ki hala daha 30 gün olmadı.
    haftalardır harcadığım benzime yazık mağazaya git gel. ne yapmamı önerirsiniz.
    yarın gidip servise iade edebilir miyim ? boşuna yok yazılmıyım bi de o kadar da uğraşcam.

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

Sorunlu Laptop iade süreci konulu yargıtay kararı ara
    Sorunlu Laptop iade süreci konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    224
    Blog yazıları
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sorunlu Laptop iade süreci

Satın aldığınız yer iade almıyorsa, laptopın fiyatına göre Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilirsiniz.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sorunlu Laptop iade süreci

Tüketici Hakem Heyet'i işinizi görecektir.

+ Konuyu Yanıtla