Merhaba

Çocukluk arkadaşımla aramda bir para alışverişi geçti ve bir şekilde ödeme yapmakta zorlandım. Borcun bir kısmı duruyor ve inkar etmiyorum. Bunun üzerine polis memuru olan çocukluk arkadaşım yaklaşık 20 bin lira olan borcuma faiz koyarak kendisine 50 binlira ödemem konusunda baskı yapti ve durumu kendi eşi ve eşinin ailesine kendisine 50 binlira borcum olduğunu söyleyerek anlattmis.Esi ve eşinin ailesi şahsıma ağır tehdit ,hakaret içeren mesajlar atarak bu parayı ödemem konusunda beni zorladi. Bu mesajlar üzerine şahıslar hakkında savcılığa şikayette bulundum. Fakat şahıslar bununla yetinmeyerek cevremdeki arkadaşlarıma , nişanlıma sosyal medya aracılığıyla ulaşarak benim nitelikli dolandırıcılıkla suçlayarak ağıza alınmayacak sözler söylemiş , ablam ve eniştem i arayarak ve SMS aracılığıyla tehdit etmişler. Cevremdeki herkese tek tek ulaşıp onurumu gururumu ayaklar altına aldılar. Oturduğum evinden taşındım , iş yerimi kapattım ve şuan insan içine çıkamaz hale geldim. Kendilerine bir kaç kez ulaşıp durumu savcılığa bildirdiğimi söylememe rağmen durmuyorlar. Küfür ölüm tehditleri devam ediyor. Savcılıktan koruma talep ettim fakat 1 ay olmasına rağmen şikayetten ve koruma talebimden hiç bir sonuç cikmadi. Bu şahıslara ne gibi davalar acabilirim ve süreci nasıl hizlandirabilirim , can guvenligimiz kesinlikle yok.