Merhabalar, anneme yaklaşık 5 yıl önce şizofren teşhisi konuldu. Zaman zaman ağır krizler geçiyor. On gün önce dayılarım aracılığıyla karakola giderek benim ve babam hakkında kendisini silahla tehdit ettiğimiz, hakaret ettiğimiz ve dart ettiğimiz iddialarıyla şikayette bulundu. Evimizde bulunan av tüfeğine uzun süredir hiç dokunmadık ve aşırı tozlu hâldeydi. Annem hastaneyeden darp raporu almaya çalışmış anacak doktor raporda "darp izine rastlanmadı" ibaresi düşmüş. Polis bizden anneme ait raporu istedi ancak giderken raporunu da götürmüş. Hastaneye raporun kopyasını almak için başvursakta bize raporu savcı istemeden veremeyeceklerini belirttiler, bizde kullandığı ilaç reçetesini karakola ibraz ettik. Bu doğrultuda mahkeme babam ve benim için evimizden 3 ay süreyle uzaklaştırma kararı verdi. Annem şuan dayılarımın yanında kalıyor. Ayrıca dayılarım annemin vesayetini alacaklarını, babamı boşayacaklarını ifade ediyolar. Dayılarımla annem arasında miras sebebiyle çıkar ilişki mevcut. Benim için en önemlisi uzaklaştırma kararı, öğrenciyim yakın zamanda finallerim başlayacak. Öncelikle uzaklaştırma kararına itiraz edeceğim ama delil olmamasına rağmen üç ay uzaklaştıma almam kafamı karıştırıyor. Şayet dayılarım annemin vesayetini alırlarsa bunu nasıl öğrenebilirim? İtiraz edip bağımsız bir kimsenin vasi olmasını talep etme hakkım var mı? Konu biraz karmaşık, kusuruma bakmayın.