iyi günler. aldığım dairede 150 bin tl işbank tarafından ipotek var. daire sahibinin kefilliği ile daire üzerinden ticari kredi çekilmiş ve sözleşmelerde diğer kredilerinede kefillik alınmış . daireyi satın aldığımdan söz konusu kredinin 5 taksidi vardı ocak 2018 ayında bu taksitler bitti feyk yazısı istediğimizde şahsın diğer gayrımenkulunden cektiği krediler ve kredi kart borclarından dolayı 28 bin tl ödersek kaldıracağını söylediler.Ticari olduğu için tüm borcları üzerinden değerlendirme yapıldığı için serbest bırakmadılar .borçlu diğer taksitlerini ödemedi banka bana ihtarname çekip ipotekli olan 150 bin tl yi 3 gün içinde ödememi söylüyor evin değeri 110 bin tl civarı . kredilerde imzam yok . ben kefilden aldım evi diğer gayrımenkuller bankanın 82 bin lira alacağına hayliyle yetmesine rağmen banka bana yönlenmiş durumda diğer gayrımenkulunde başka icralar olsa bile ilk alacaklı banka . aşırı mağdurum bana söylenen taksidi bitince evin ipoteğini kaldıracağını söylemişti kefil . bana bir yol gösterebilirmisiniz sözleşmelerde imzam olmaması evimi kurtarır mı. evimi bu şekilde bir yıldır satamıyorum değerli yorumlarınızı bekliyorum benim durumumda bir emsal karar bulabilirmiyim