Merhabalar, aracımızı 2017 yılında satışa çıkarmıştım. bir şahıs benimle internet üzerinden irtibata geçerek almak istediğini söyledi. bu şahısla anlaşarak aracın satışını vermek üzere şahsın bulunduğu yere gittim. ancak şahıs parasının çıkışmadığını, galerici bir arkadaşın aracı alacağını söyleyerek aracın devrini galerici başka bir şahsa yaptık. bu şahıslar para alış verişini kendi aralarında yapmışlar. benim yanımda para alışverişi yapılmadı. ilk anlaştığımız şahıs bana noterden sonra parayı vereceğini söyledi. bende kabul ederek aracın satışını galerici olan şahsa yaptım. daha sonra benimle anlaşan şahıs geliyorum diyerek yanımızdan uzaklaştı. kendisi o günden beri firar etmektedir. biz ceza davasını açtık. ancak galerici olan şahsın olayla bir ilgisi olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi. diğer ilk benimle anlaşan şahıs dolandırıcıymış, bu şekilde bir sürü insanın da canını yakmış. bu zamana kadar hiçbir şekilde para ödenmesi tarafıma yapılmadı. olay gününden beri araç üzerinde şerh bulunmaktadır. ceza davamız sonuçlandı. bundan sonra hukuki dava olarak ne yapabilirim. araç satışını yaptığım şahısla ilgili olarak zararımın tanzim edilmesi için nasıl bir yol izlemeliyim.