2017 yılının başlarında bi arkadaşım bana bir dostu olduğunu ve parası olduğunu faiz ile vermek istediğini ayrıca adam bulursam bana da kar verebileceğini söyledi, bende kendime ve arkadaşıma para lazım olduğu için adamdan kendime ve arkadaşıma para alıp senet verdim kendi adıma. sonra iş büyümeye başladı ve ben faizleri ödeyemeyecek duruma gelince ona buna vereceğim diye kendime faiz ile para aldım ve faiz ödemeye devam ettim. Adam tabi bilmiyordu kendim kullandığımı. sonra adama itiraf etmek durumunda kaldım ayrıca 1 arkadaşıma daha 2 sefer bir tanesini kendim diğerini direk adamın elinden almak üzere faiz ile para almasına vesile oldum. daha sonra bizi tanıştıran kişi ile faizcinin araları açıldı birbirlerini faizci diye şikayet ettiler beni şahit tuttu ve faizcinin işlerine aracılık ettiğimizi itiraf etti. bende polise ifadem de aynı şekilde samimi 2 arkadaşıma kar elde etmeksizin aracılık ettiğimi ve faizciye epey bir miktar borcum olduğunu ve beni tahsilatçılara devredeceğini söylediğini dedim. Mahkemeden kağıtlar geldi adama karşı bir çoğunu tanımadığım tanık ve mağdurlar bulmuşlar adamın ofisinde ajandalarda alacak isimleri ve rakamları bulmuşlar vesaire.. şimdi ben dava da sanık olarak görünüyorum ama mağdur durumdayım acaba bu iki arkadaşımın para almasına aracılık ettiğimden dolayı mı ? ayrıca adam tutuklandı ve kefaret ile serbest kaldı.Sizce ne yapmam gerekli avukat tutmalımıyım ? benim alehime ifade de bulunacak mağdur yok sadece 1 tanık gerçek olmayan şekil de bana adamın ofisinde adama para verdiğimi bana yarısı senin dediğini ifade olarak vermiş. Mahkeme de sanık durumundan mağdur durumuna gelirmiyim veya gelmem gerekli sonuçta bende borçluyum adamda senedim var ama onlar bulunamamış, ben polise dükkanın da adamın ajandalar ve senetler var olduğunu polise beyan ettim bulunabilecek yerleri söyledim iyi niyet göstergesi olarak susma hakkımı kullanmadım ne yapmalıyım bu davadan kurtulmam için ? yardımcı olursanız sevinirim..