İstanbul'da Pendik bölgesinde ikamet etmekteyim. Mahallemizden imar geçtiği için belediye düzenleme yapmak istedi ve park kenarındaki evimizle alakalı skandal bir karar alarak bizi perişan etti.
Ben bu süreci madde madde ileteceğim.

1. Önümüzdeki park alanını "Rekreasyon alanı" şeklinde adlandırıp bizim önümüzdeki sokağı kapatıp orasını parselleyerek farklı bir kişiye tapulamış.Bu sebeple de binamızın önündeki sokağı kaldırdığı için tamamiyle bina görünümünü kapatması bir kenara bizi duvarlar arasına hapsetmiş.

2. Bizi dediğim gibi duvar arasına çıkmaz sokak gibi hapsettiği için yetmemiş yanımızdaki bina ile aynı tapuda bizi birleştirmiş.

3. Yan taraftaki parseli de düzeltmek adı altında parkın içinden ona yer verip satarak arsasını genişletmiş.

Biz bu durumla alakalı imar durumu askıda iken dilekçe vermiştik kimse ile tapuda bir olmak istemediğimizi ama bizim evin girişini çözemeyecekleri için direk kalkıp yan tarafla bir etmişler.

Benim önümde şuanki parkın içinde tapu verip sattıkları yerin sahibi bina yaparsa bizim evin girişi tamamiyle kapanıyor. Yan tarafta oturan adamın da girişi başka yerde oldugu ıcın "husumetlıyız ya elıne fırsat gectı" gırıslerımız farklı oldugundan, bızım bına gırısımızın onune araç çekıyor. Yanı dırek dıyor kı gel beni öldür o derece anlatsak anlamıyor konuşsak dinlemiyor.

Ben bu durumla alakalı cok perişanım 5 katlı bınam var kentsel donusume gecmeye ıhtıyacım yok kı evım daha yenı ve ımar mevzuatına uygun.

Beledıyeye gıdıyoruz adam dıyor husumetınız olan adamlarla çözersınız ısınızı cozemezsenız basınız derde gırerse gerıde kalanlar gelır nasılsa bızım yanımıza onlarla cozerız gıbı dalga geçervari konusarak benı sureklı tahrık edıyorlar.

Valla resmı ekledım ne yaptıklarına daır ama bılmıyorum foruma eklendı mı .

Şuan hangı branslar ve bırımlere durumu dava edebılırım acaba acıl destegınızı rıca edıyorum.