İyi Günler
2009 Yılınca Konya vergi dairesinde hacizli bir araç için ihaleye girip satın aldım. Hava yağmurlu olduğu için ihale araç başında değil kapalı bir mekanda yapıldı ve aracı görmeden satın aldım. İhaleden sonra Aracın başına gittiğimde araç kapıları kilitli ve anahtarı olmadığını söylediler. Araç Sürücü kursuna ait bir araçmış üzerindeki yazıdan anladık. Aracı çekici ile sanayiye çektirdim çilingir marifeti ile aracı açtırdık ama arabanın motoru sökülmüş parça parça arabanın bagajına konmuştu. Ustalar motorun tamir olmayacağını aracın hurda olduğunu söylediler. Maliye ye ödemiş olduğum paranın 1/5 i bile etmiyordu bu haliyle. Yanlış bilgilendirmeden dolayı gidip maliyeye itiraz ettim ama hiçbir sonuç alamadım. İlanda aracın hurda olduğuna dair bir bilgilendirme yapılmamasına rağmen hurda aracı bana sattılar. Dava açtım ancak bu süreçte aracın parasını ödemiş olmama rağmen emniyet aracı eski sahibinin borcu nedeni ile tekrar haczedip otoparka çektirmişti. Otoparka gittiğimde aracı vermediler maliyeden yazı istediler maliyeye gittiğimde adresinize yollarız dediler ve aylar sonra yazı gelince tekrar otoparka gittim. Çok yüksek bir ücret talep ettikleri için bende aracı çıkarmadım. Dava sonucunda nasıl oluyorsa maliye haklı bulundu. 9 Yıldır araç otoparkta yatıyor ve mtv borcundan dolayı haciz gönderildi bana mtvnin büyük bir kısmını ödedim ancak hala araç otoparkta. Bu araçtan kurtulmak için yada haklılığımı ispat etmek için ne yapabilirim?