Öncelikle herkese sağlıklı huzurlu aksamlar diliyorum. Konu hakkında bilgi verecek olanlara da şimdiden teşekkür ediyorum.
2011-2012 yıllarında bir bankadan iki adet ihtiyaç yani tüketici kredisi kullandım. Bir süre sonra ödemelerde sorun yaşadığım için icra takibine başlandı. Borcun bir kısmı maaşımdan kesildi. Kalan tutar için icra dairesine gittim borç faiz hesaplandı. Icra müdürlüğüne ödeyerek borcumu kapattım. Gerekli evrakı alarak kurumuma verdim ve dosya kapandı. Birlikte çalıştığım arkadaşlar dosya masraflarını geri alınca ben de basvurmaya karar verdim ve bankadan hesap hareketlerini istedim. Her sayfa 5 tl olmak üzere 15 tl karsiliginda 3 sayfa hesap özetini aldım.
Takibe giren kredilerimin icra müdürlüğüne devredilmesi vs her bilgi var dökümde. icra müdürlüğüne yaptığım ödeme de kredi kapatıldığı için hesap hareketlerinde görünüyor. Burada aklıma takılan şu: DEFATEN ÖDEME KOMISYONU diye bir kalem var. Zaten kredi takibe düşmüş. Faiz, icra masrafi, yasal faiz vs vs tahsil edilmiş. Bu durumda defaten ödeme komisyonu alınmasısizce doğru mu? Bu bedeli ve sayfa başı aldıkları döküm parasını talep etsem geri alabilir miyim?
Tekrar teşekkürler.