Öncelikle Merhabalar,

Özel bir işletmeye olan borcumdan dolayı işletme sahipleri geciken ödemelerimden dolayı dosyaları avukatlarına vermişlerdi. Avukatlarıda Her saat başı beni arayıp hacizle tehdit edip borcu ödemeye veya taahhüt imzalamam için davet ediyorlardı. Bende borcun tamamını ödeme gücüm olmadığı için o an taahhüt imzalamak durumunda kaldım. Fakat Taahhütün içeriği hakkında bilgim yoktu. Bana ödemenizi yapılandırıyoruz gibi kelimeler kullanıldı. Velhasıl bu süreç başladı. ben ödemelerime başladım ilk ay. Daha sonrasında ödemelerde güçlük yaşadım ve hakkımda mahkeme açıldı . ben biraz para toplayıp avukata verdim ve mahkemeye çıkmama gerek kalmadığını söylediler .E devletten kontrol ettiğimde ise Gerekçeli Karar Yazıldı yazıyor mahkemede. Son 1-2 ay yine ödemede zorluk çekince Tekrar hakkımda icra ceza mahkemesinde dava açıldı ve mahkemem bu ay. Borcum masraflar dahil 3600 olarak belirlenmişti ilk etapda. ben ilk mahkemeden önce 2000 TL Ödeme yaptım avukata. sonrasında bu mahkeme açılmadan önce 600 tl ödeme yaptım ve bana daha 3000 küsur borcum olduğu belirtildi.

Avukat arkadaşlarımızdan bir bilgilendirme ricam olucak. şuan ne yapmam gerekiyor ve hakkımda tutuklanma kararı çıkar mı bu mahkemede acaba ?