merhaba.
telefonumun çalındığından eminim ancak belgelendiremiyorum. okulda kapalı bir mekanda montumu bırakıp derse gittim döndüğümde odada iki kişi vardı, montumun yeri değiştirilmişti. içeri girdiğimde "montu öğrencinin zannettik kusura bakmayın" dediler. benim olduğunu nereden anladılar bilmiyorum. ceplerime baktım telefon yok. belki başkaları girmiş olabilir diyerek o iki kişiyi suçlayamadım. kamera kayıtlarını inceledim. odaya giren başka kimse yok. ben çıktıktan hemen sonra o iki kişinin içeri girdiği görülüyor. yaklaşık iki dakika sonra biri kapının önüne çıkıp bekliyor. kısa bir süre sonra diğeri kapının önüne çıkıyor dışarıdaki içeri giriyor. daha sonra içeri giriyorlar. bir dakika sonra içeridekilerden biri dışarı çıkıp okulun arka tarafına doğru gidiyor birkaç dakika sonra tekrar dönüyor. ben dersi bitirip içeri girene kadar başka kimse içeri girmiyor. montumun yerini değiştirdikleri için düşmüş olabileceğini düşünerek içeride telefonu bulmaya çalışırken içerideki şahıslardan biri "çaldırayım mı hocam" dedi. numaramı söyledim aradı. aradığınız kişiye ulaşılamıyor. kapatmış olduklarını düşündüm. kamera kayıtlarını inceledikten sonra emin oldum onların aldığına. telefonla arayıp yarın telefonumu getirin konuyu kapatayım yoksa dava açarım dedim. inkar ettiler. bir haftadır telefonumu onların aldığını belgelendirebileceğim bir yol bulamadım. kendileriyle yüzleşerek görüntüleri de izleterek sorduğumda kapının önüne fotoğraf çekilmek için çıktıklarını ve telefonu saklamaya götürdüğünü düşündüğüm kişi de tuvalete gittiğini söyledi. karakola başvurduğumda bundan bir şey çıkmaz hocam ifadeleri alınır o kadar dediler. danıştığım avukat hanım: ikinci dereceden delil olabilir siz yasal başvurunuzu yapın. dedi. dün adliyeye başvurdum. savcı bey özellikle telefonun alındığı anın görüntülerini sordu. o anın görüntülerinin bulunmadığını söyleyerek olanları anlattım.
bu durumda yapmam gereken ne olabilir hukuki olarak çözmek istiyorum. gözümün içine bakarak inkar edip beni de iftiracı olarak niteleyip dava açacaklarını söylediler. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.