Foruma yeni üye olduğumdan nereye yazacağımı bilemedim.Oyüzden yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorım.Saygılar

2013 yılında 1000 dönüm tarla resmi bir kurum tarafından kamu yararına Kamulaştırılmıştır.Resmi kurum bilirkişi heyeti ile bu alana bir değer tespit etti.1 dönümüne 58 TL biçti. Anlaşma sağlayanlar tarla olarak parasını aldı.Uzlaşmayanlar mahkemeye dava, mahkemede bilir kişi tayin etti.(5 kişi , 2 inşaat, 3 ziraat mühendisi).Bu alanın kesin tarla olduğu, belediye hizmeti almadığı, çevresinde meskul mahal olmadığı, tapuda tarla olduğu tespit edildi.
Benim parselim 8 hisseli tarla içinde ağaç bulunan ziraat yapılan tarla olduğu kesinleşti.Hiç kimse itiraz etmedi.Hakim tarla olduğu gelişmekte olan bir yer olduğundan dolayı bilirkişinin %95 lik artışından daha fazla %135 artışla bir dönümüne 122 TL tarla olarak karar verdi.8 kişiden 1 kişi istinaf mahkemesine gitmeyerek parasını aldı. Diğer 7 kişi de istinaf mahkemesine giderek parasını aldı.İstinaf mahkemesi bu parselin gelecekte belediye hizmeti alabileceğini dikkate alarak arsa olarak değerlendirilmek üzere 1.derece mahkemeyi bozdu.Ve istinaf mahkemesine gitmeyen kişinin alehine almış olduğu parayı davacı kurumun usullüne kazanılmış olduğuna karar verdi.
1 yıl içersinde hiçbir şartın değişmediği halde bu parselin arsa olması durumunda büyük bir hak kaybım oluyor.Bu durumda hiçbir mahkeme hakkım kalmıyormu ne yapmalıyım.Davacı olarakta mahkemeye çağırılıyorum.Şimdi ne yapabilirim.Avukatıum olmadığı için istinaf mahkemesinin süresini kaçırmışım.