Arkadaşlar merhaba. Dün İstanbul Emniyet Müdürlüğünden arandım , aramayı yapan polis arkadaş sosyal medya hesabımla ilgili bir soruşturma olduğunu ve emniyete giderek ifade vermem gerektiğini , ifadeden sonra dosyanın savcılığa intikal edeceğini söyledi. Emniyet müdürlüğünün numarasını bilmediğim için arayan kişinin polis olduğuna emin olamadım , telefondaki arkadaş da istersen eve tebligat yollayabilirim dedi. Uzun zamandır sosyal medya kullanmadığım için ilkte şaşırdım, soruşturmanın ne hakkında olduğunu sordum ,bir bilgisinin olmadığını sadece gelip ifade vermem gerektiğini söyledi.

Bundan sonra telefonu kapatarak 1 saat içinde İstanbul Emniyetine gittim ve Sosyal Medyayla ilgili bir mesele olduğu için beni siber suçlar bölümüne yönlendirdiler. Buradaki görevliler beni arayan polisin adını sordular. Polisin adını söylemediğini belirttim. Israrla polisin adını öğrenmem gerektiğini aksi taktirde beni ne için çağırdıklarını anlamayacaklarını belirttiler. Neyse ardından nöbetçi polisler anons , whatsapp grubu v.s gibi yollarla diğer arkadaşlarına ulaşmaya çalıştılar fakat beni çağıran polisin kim olduğunu bulamadılar . Uzun bir bekleyişin ardından bana '' kardeş sen git , ancak polis seni tekrar arayıp çağırdığında ne olduğunu öğrenebilirsin '' dediler..

Neticede emniyetten çıktım ve mesele burada kaldı. E-devlette adıma açılmış bir dava gözükmüyor , tekrar emniyeti arayıp bilgi almaya çalıştığımda da '' ancak seni çağıran polis bilir '' diyorlar.. Şimdi ben polis tekrar arayana kadar nası bir soruşturma içinde olduğumu , hangi sıfatla ifadeye çağrıldığımı öğrenemeycek miyim ? Bunun bir yolu yok mudur ? Cevabınız için teşekkürler.