Merhaba 2017 yılının mart ayında bana ait olan bir siteden Recep İvedik 5 filmine ait linkleri sitemde paylaştım. Bu linklerin içinde telif hakkı içeren linkler olduğu hakkında bilgim yoktu . Normalde telif gibi durumlarda sitemde bulunan bir mail adresi iletişim kutusu bulunmaktaydı. Fakat 15.03.2017 tarihinde sitemde ilgili konunun altında yorum olarak bir kişi filmin yapımcısı olduğunu ve filmle ilgili her şeyi kaldırmam gerektiğini söyledi. Bende yorumu 1 gün geç görerek filmi 16.03.2017 tarihinde sitemden kaldırdım. Devam eden günlerde ben 30.06.2017 tarihinde polis tarafından ifadeye çağırıldım ve burada burada yazdığım şeyleri yani filmle ilgili herhangi bir telif içeren bir olay olduğunu bilmediğimi bununla birlikte filmi uyarı geldikten hemen sonra kaldırdığımı ve kaldırdığıma dair 2 adet ekran görüntüsünü polise verdim.Daha sonra 19.10.2017 tarihinde polis tarafından bir kez daha ifadeye çağrıldım aynı şikayet ile . Daha önce verdiğim ifadenin aynısını verdim ve ek olarak zaten siteyi kapattığımı ve sitenin kapalı olduğuna dair ekran görüntüsünü yine polis beylere verdim. Bugün ise bir tebligat ile uyandım mahkeme tarafından soruşturma evrakı incelenmiş ve benim Recep İvedik filmini sitemden yayımladığıma dair suçlamayı kabul ettiğim söylenmiş ve yapılan uzlaştırmalardan bir sonuç alınamadığı da eklenmiş ve bana kamu davası açılmış. Konu hakkında bilgim olmadığı için ne yapmak gerekir bir bilgi verebilirseniz sevinirim