Merhaba Sayın Arkadaşlar,

2009 Yılından 2015 yılınına kadar Selman isimli arkadaşımın üzerine kayıtlı olan telefon hattını kullanmaktaydım. Yeni hattımı aldıktan sonra Selman'ın üzerine kayıtlı hattı eski telefonuma taktım ve kullanmadım. Hat 2016 Temmuz ayında kapanmış. Buraya kadar her şey normal fakat 2 gün önce arkadaşımın evine Ticaret İl Müdürlüğünden bir yazı gelmiş, içeriğin özeti şu şekilde;

Selman'ın üzerine kayıtlı olan GSM hattından başka bir GSM hattına 16 Haziran 2016 günü "otel reklamı içeriği" mesajı gönderildiği iddia edilmektedir, hakkınızda soruşturma başlatılmıştır, 15 gün içinde savunmanızı ve iddianın asılsız olduğunu öne sürmeniz durumunda kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri il müdürlüğümüze teslim etmeniz gerekmektedir.

GSM operatörünün müşteri hizmetleri ile görüştüğümüzde hattın lira yüklenmediği için değil de spam sms gönderimi yaptığı için kapatıldığı bilgisini aldık, fakat sms'in gönderildiği tarihte telefon evimde çekmecemde durmaktaydı, anlam veremediğimiz bu durum karşısında hiçbir şekilde kendimizi savunma yolu bulamadık. Bana bir fikir verebilir misiniz? Arkadaşım da ben de hiçbir firma ile bağlantımız yoktur, hat açıldığı günden kapandığı güne kadar şahsi işler için kullanılmıştır.