Saygıdeğer üyeler herkese merhaba,

Benim çok önemli bir konuda yol göstermek anlamında yardımınızı rica ediyorum. Dedemin veya büyükdedemin adına var olduğu bir kısım mirasçılar tarafından iddia edilen ve hatta aynı mirasçılar tarafından öncelikle kendi avukatlarına peşinen işlemleri yapmak için bizden vekalet ve avukat sözleşmesi karşılığı %50 ekstra pay isteyen bize cephe almış bir kısım üvey mirascı topluluğu ile mücadele halindeyim. Bu sebeble elimdeki mevcut nufus kayıtları olsun, benzer isimler vs. ile taşınmazı tapu ve kadastrodan araştırdım fakat geçmişte satılmış olanlardan başka herhangi birşey bulamadım.Sormak istediğim konu şu ; hangi durumlarda böyle bir taşınmazı göremeyebiliriz. Yani "şöyle bir işlem yapıldıysa taşınmazı kayıtlarda göremezsiniz" diyebileceğiniz bir durum varmıdır? Yada başka kurumlardan vs araştırmam gerekiyormu? mesela çok vakıf değilim ama kamulaştırma yada hazineye geçme gibi durumlar sonucu etkilermi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Not: Bizden istenilen avukat sözleşmesinde ...... ilinde murislerimizden intikal edecek olan .....vs diyerek başlayan, sözkonusu gayrımenkullerin TAPU TESCİLİ İPTALİ ve TESCİLİ Davası açamaya ve adli ve idari her türlü işlemi yapmaya taksim etmeye tevkil etmeye vs diye birkaç maddeden oluşan kapsamlı bir sözleşmeye bizden imza istiyorlar. Konu hakkında ipucu verebilir diye yazma gereği hissettim.Burdaki amacım kendimce ön araştırma yaparak gerekirse bir avukata gitmek.