+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: İş

İş
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İş

1sene 9 aydır bir şirketde çalışıyorum iş veren toplu çıkarma yapıyor ihbar parası vermemek için çalıştırıyor tazminat yerimede çek vermek istiyor tazminatıda bankaya yatan paradan vericekmiş ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

İş konulu yargıtay kararı ara
    İş konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2.791
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İş

Ya 4 ay sonrasında çeki kabul edeceksiniz. Çeki belli bir iskonto ile bugün kırdıracaksınız.
    Ya da önce arabuluculuk sonra 2-3 yıl sürecek bir dava süreci sonunda hakkınızı almaya çalışacaksınız.
    Çeki alıp eksik kalan haklarınız için ayrıca dava açabilirsiniz.

Nerede
    kırşehir
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya 4 ay sonrasında çeki kabul edeceksiniz. Çeki belli bir iskonto ile bugün kırdıracaksınız.
    Ya da önce arabuluculuk sonra 2-3 yıl sürecek bir dava süreci sonunda hakkınızı almaya çalışacaksınız.
    Çeki alıp eksik kalan haklarınız için ayrıca dava açabilirsiniz.
    Allahın huzuru bereketi helal kazancı mutluluğu herkezin üzerinde olsun herkeze kolaylıklar diler başarılarınız hep güzel daim olsun selamun aleyküm
    Ben tam 1 yıldır restoranta çalışıyorum bir yıl içerisinde patronlar işyerine devlet tarafından yasaklı geri dönüşüm bulundurup hep aynı şeylerle bana sürekli kızıyolar küfür ediyorlar müşterinin masasından zeytin salatalık ezme biber yogurt kalıyor ve bunların içinde kürdan peçete sigara izmariti cıkıyo bana müşteri gitdikten sonra icindekiri temizle müşteriye geri gönder diye baskı yapıyo ben patron görmeden çöpe döküyorum hem müşterinin hem de işçinin sağlığıyla oynamaya hakkım yok ama patron gördüğü zaman yevmiyenden keserim bir daha çöpe dökme benim dedigimi yapmoyacaksan ağıza alınmıyacak küfürlerle aynı şeylerle beni kovdu ve işyeri sahibi abim abimin ortakları bana çok yüklenerek pskolojimi bozmaya calışıyolar sürekli kalbimi kırıyolar ve abim 3 aydır işe gelmiyor tam 1 yıldır bu işyerindeyim dün yine kovdu senin burada calışmanı istemiyoruk dediler ben hergün 16 saat çalışıyorum ayda 1 gün izin kullanıyorum tezgahımda 2 kişi çalışmam gerekirken beni tek calıştırıyolar beni işten kovdugu için calışmıyacagım ve bu işyerinden haklarımı almak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

VIA_F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haklarını almadan hiçbirşeye imza atma

+ Konuyu Yanıtla