Öncelikle site yöneticisi ve üyelerine teşekkür ediyorum.
Bundan 7 ay önce kayseride bir galeriden araç satın aldım aracı oto galerinin içerisinde bulunan özel ekspertiz servisinde 130 tl karşılığında ekspertiz yaptırdım ve raporunu aldım.Aracın komple boyalı olduğunu ve değişen hiç bir parçasının olmadığını beyan eden raporu aldım.Bu hafta aracı satmak istediğimde bir müşteri arabanın plakasından arabanın hasar durumuna bakmak istedi ve plaka ile hasar durumunu sorguladı.Aracın 2015 de kaza ya karıştığı ve aracın o kazadaki ekspertiz raporunda tamponu ve kaputun değiştiği yazıyordu.Simdi ben nasıl bir hukuki yol izlemem gerekiyor ben ekspertiz raporuna güvenerek aracı aldım.O tarihteki ekspertiz raporu da elimde 2015 deki kazanın ekspertiz raporu da elimde yani hiç bi şekilde aracı satın aldıktan sonra kaza yapıp o parçalar değişti diyemez.Belgeler elimde şimdi ben ne yapmalıyım dava açarsam kazanırmıyım.Ayrıca aracı satın alırken noterde verdiğim paranın 5 bin tl aşağısını satış bedeli gösterdi galerici bi sorun olurmu.Simdiden teşekkür ediyorum yardımcı olursanız.