Merhaba. Ben memur olarak çalışmaktayım. X bankasından 140000 TL kredi borcum var. Ben maaşıda bu bankadan alıyorum aylık ödemem yaklaşık 3600 TL maaşı yattığında banka krediyi otomatik kesmekten banana cüzi bir miktar kalmakta. X bankası ile görüştüğümde bu durumda kredinin icra takibinde düşmesinin mümkün olmadığını öğrendim. Bende kurumumla görüştüğümde aynı ilin başka bir ilçesinin y bankası ile çalıştığını öğrendim ben bu ilçeye tayin çıkartabilirsem X bankasına olan borcumu da ödemezsem kredi icra takibine düşer diye biliyorum. Bu durumdan eşimin haberi yok mümkün oldukça söylemeyeceğim ogrenirse olasi sonuç boşanma olur. Ben başka bir ilçeye tayin olduğum zaman adresimi degistirmeyi düşünmüyorum avukat yada ilgili kişi banka veya icra mudurlugi bu durumda tebliğleri mernis adresim e yapacaklar ve bana ulasamayacaklardir. Çocuğumu okula kaydettirmek için mecburen eşimi ve cocugu yeni adrese kayıt ettireceğim. Borçla ilgili kurumlar benim kayıtlı olmadığım ama eşimin kayıtlı olduğu adrese teblig gönderirmi.çok oldu ama iş yerime mecbur bu yeni adresi vereceğim oradan alabilirlermi. Birde banka beni arayıp duruyor telefonu acmasam ailemden başkalarını bu borçla ilgili ararlarmı çok oldu ama kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.