+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
    Nerede
    Konya
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Vodafone dava açmak istiyorum. Yapmalı mıyım?

Merhaba. Sayın Hukukçu Abilerim Ablalarım. Bunda 6-7 ay önce evime vodafone'dan ev interneti bağlattım. İlk 2 ay herşey normaldi 4 kişi rahatça internete girebiliyorduk. sonra bir gün internet 1 saatligine gitti sonra geldi. Ben önemsemedim ama baktım ki internetimde aşırı bi yavaşlama var. Neyse ben düzelir diye bekledim ama baktım ki hiç bir düzelme yok. Vodafone müşteri hizmetlerini aradım arıza kayıdı oluşturdular 72 saat içerisinde ekipler ilgilenecek denildi. tamam dedim kapatım teli ama 3 gün oldu ne gelen var nede giden.. tekrar aradım yine aynı senaryo ! vodafone'nin forum sayfasına konu açtım ordanda ilgili ekiplere ilettik dediler. ama yine düzelme yok. Ben internete girerken çıldırıyor deliriyorum sayfalar açılmıyor. video desen asla seyredemiyorum bu şekilde ilk ay geçti. Ben vodafone'yi arıyorum ilgilenmiyorlar.. yine arıyorum geçiştiriyorlar falan. bu arada Kullandığım tarife EKO AİLE 50GB AKK 8MB Ben 8 mb ile internete girmem gerekirken 0.30 0.10kb bu aralara internet alıyorum. intenetle alakalı bir çok işimi yapamıyorum. derken 1 buçuk ay oldu hala ilgienmediler.. bende internet çok yavaş diye faturayı ödemedim 2 ay bu seferde 2 ay sonra internet tamamen kapandı. Aradım ve benimle dalga geçer gibi borcunuzdan dolayı İnterneti'niz kapatılmıştır beyefendi denildi. sonra gittim 130 TL ödedim belki düzeltirler diye. Benim kotam dolduğu zaman bile 3mb hızla girmem gerekiyor internet'e ama 1 mb bile alamıyorum. Şimdi alt yapı kaynaklı sorun var deseler ilk 2 ay çok güzeldi internet. Diyemiyorlar.. modem arızalıdır da diyemiyorlar çünkü kendi modemleri ve 2 yıl garantisi var 7 aylık. sorun bulamıyorlar üstelik sorunuda çözmüyorlar. bugün bilgisayarımı kırıyordum sinirden.. bu vodafonun beni mağdur etmesi beni bu sorundan dolayı strese sokması beni dahada sinirlendirdi..
    Şimdi size sormak istediğim şu. vodafone bana 8 mb hızla internete gireceksiniz diye bir ithamda bulundular ve bende bu sebepten dolayı bağlattım interneti evime ! ama verdikleri sözde durmadılar 1 mb bile vermediler. bu müşteriyi kandırmak degilmi?
    Ben bu sebepten bana maddi ve manevi verdigi zarardan dolayı dava açmak istiyorum boşu boşuna ayda 65 TL alıyorlar benden 2 yıl Taahhütname var interneti kapatamıyorumda. kapatırsam cayma bedeli 500 tl istiyorlar.. bu dolandırıcılık deği mi? beni vermedikleri internette zorla alıkoyuyorlar..
    dava açmam ne kadar dogru açsam nasıl bir yol bekler beni.. cevaplarınızı bekliyorum.
    bu arada hayla internet aynı hız testinden fotoyu koyuyorum konuya..

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

Vodafone dava açmak istiyorum. Yapmalı mıyım? konulu yargıtay kararı ara
    Vodafone dava açmak istiyorum. Yapmalı mıyım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2.083
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Vodafone dava açmak istiyorum. Yapmalı mıyım?

Kullandığınız sürede (6-7 ay) taahhüde bağlı olarak ne kadar indirim aldıysanız o tutarı toplu olarak ödeyerek aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. Bunun 500 TL olduğunu zannetmiyorum. Dava açarak maddi-manevi tazminat alamazsınız.

Dava yoluyla uğraşarak alacağınız sonuç da bundan çok iyi olmaz.

- - - Updated - - -

Kullandığınız sürede (6-7 ay) taahhüde bağlı olarak ne kadar indirim aldıysanız o tutarı toplu olarak ödeyerek aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. Bunun 500 TL olduğunu zannetmiyorum. Dava açarak maddi-manevi tazminat alamazsınız.

Dava yoluyla uğraşarak alacağınız sonuç da bundan çok iyi olmaz.

Nerede
    Konya
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.. Ama ben hiç bir şekilde indirim almadım vodafone'den. Cayma bedelinin 500 ₺ olduğunu zannetmiyormuşsunuz. Ama ben bu problemden dolayı üyelik iptali istediğim zaman musteri hizmetleri bana bu tutari söyledi.. ben onların yalancısıyım.

- - - Updated - - -

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.. Ama ben hiç bir şekilde indirim almadım vodafone'den. Cayma bedelinin 500 ₺ olduğunu zannetmiyormuşsunuz. Ama ben bu problemden dolayı üyelik iptali istediğim zaman musteri hizmetleri bana bu tutari söyledi.. ben onların yalancısıyım.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2.083
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vodafone müşteri temsilcisine BTK sayfasındaki şu açıklamayı göstererek cayma bedelini yeniden hesaplamasını isteyin.

https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Ha...LDI-GUNCELLEME

ÖZÜ şu:
    Aboneler, taahhütlerini sonlandığı ay itibarı ile;
    — almış oldukları indirimlerin toplam bedelleri,
    — kalan ayların toplam bedelleri
    seçeneklerinden hangisi abone açısından daha avantajlı ise yalnızca bu tutardan sorumlu tutulabilecektir.

Örnekler ve detayı için yukarıdaki linke tıklayın.

+ Konuyu Yanıtla