Merhaba, sevgili hukuki.net okuyucuları sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. Başımdan geçen olay şu şekilde benim şuan devam eden bir mahkeme dosyam var ve her hangi bir SGK kaydım yok. Şuan ben sözlüyüm ve olay tam olarak buradan ortaya çıkıyor.

Sözlümün babası benim hakkımda bir iki bilgi duymuş ve beni araştırmak istemiş. Benim TC kimlik numaram ile beni araştırmış ve benim, henüz sonuçlanmayan mahkeme dosyam ile ilgi suç dosyasına ulaşmış. Suçun adı vs. Ek olarak benim herhangi bir yerde çalışıp çalışmadığıma dair SGK kaydı sorgulamış devamında nerede okudumu mezun olup olmadığımı ve ek olarak uyduruk bir şekilde ailemden de sabıkalılar olduğuna dair sözlümün babasına mesaj atmış. Mesajda şu şekilde bu adamdan uzak durun falan diye yazmış. Bütün bunları yapabiliyor ise bu bilgilere herkes erişebiliyormu bunun herhangi bir yasal boyutu varmı. Tahminime göre beni GBT ye sokumuş bunun bir suçu varmı benim özel hayatımı gün yüzüne çıkarmaktan dolayı işlenen bir suç varmı sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.