İdare mahkemesine ortağı olduğum şirkete ait taşınmaz için belediyece çıkartılmış encümen kararı ve yıkım kararı için yürtümeyi durdurma ve iptal davası açtım. davayı açarken şirketi temsilen yetki belgesi imza sirküsü ile şahsım adına açtım. dava bu şekilde kabul edildi ehliyetli kabul edildi. aradan 15 ay gibi bir süre geçtikten sonra mahkeme mahallinde keşif yaptı beyanımı aldı keşif tutanağını imzalattı, bilirkişi raporu çıktıktan birkaç ay sonra ehliyet yönünden ret kararı verdi. istinafa başvurdum istinafta ret kararını onyaladı. ehliyet ret kararı keşif harcı alınmadan keşife çıkılmadan verilmesi gerekmezmiydi. istinafın başvuru ret kararını telefonuma gelen sms ile öğrendim gerekçeli karar henüz elime ulaşmadı, bu durumda istinaf kesin karar verdiyse anayasa mahkemesine başvurmam hukuken mantıklı olurmu. aynı yerden birde imar kirliliği ceza davası var ceza hakimi idare mahkemesinin kararını 12 celsedir bekliyor ehliyet yönünden ret kararı kesinleşirse ceza mahkemsi neye dayanarak yargılayacak üstelik 2 seferde ruhsat başvurum var görüş ve yorumlarınızı rica ediyorum.