Öncelikle merhabalar, iyi forumlar..

05.05.2017 tarihinde akşam 22:30 sıralarında bir trafik kazasına karıştım. Kazada karşı tarafın aracı sadece sağ ön çamurluk değişti araç içindekilerde herhangi bir yaralanma olmadı. Benim araçta eşim vardı ve eşim hamile olduğu için düşük riski nedeniyle 10 gün rapor verildi.

Karşı taraf "Haksız Fiilden Kaynaklanan Tazminat ve Değer Kaybı" konulu dava açmıştı, ön inceleme duruşmasında bilirkişi raporu istendi ve dava ertelendi..

Bugün bilirkişi raporu bana da ulaştı, zaten kaza raporunda da %100 kusur bana verilmişti ve bilirkişi raporunda da "doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapma" nedeniyle %100 kusur bana verilmiş görünüyor. Buna herhangi bir itirazım yok, akşam vakti eşim sıkıntılı bir gebelik geçiriyor dikkatim dağıldığı bir anda kaza yaptım ama kazada burnu bile kanayan olmadı ve karşı taraf (bayan sürücü)' ın eşi avukat değer kaybı ödemesi geç yapıldığı için dava açtığını ve bana açık açık telefonda seni mahkemede süründürebilirim gibi sözler söyledi ve şuanda bunu yapıyor.. Değer kaybı ve araç hasar bedelleri zaten sigortadan ödendi ve kazada araç içindekilerde en ufak bir çizik dahi oluşmadı..

Sormak istediğim soru şu; Bu davadan herhangi bir tazminat ödemesi çıkar mı, sonuç olarak bu bir kaza kimse kaza yapmayı ve böyle şeyler yaşamayı istemez.. ve karşı tarafta art niyetli bir insan sanki bunu bilerek yapmışız ve sanki hayatlarına kast etmişiz gibi davranıyor.. Maddi durumum çok kötü ve avukat tutacak param bile yok, ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim..