Merhabalar arkadaşlar;
Ben bir iş verenim, bundan 5-6 ay önce yanımda 2 personel çalıştırıyordum. Bu iki personel bir süre sonra aralarında kaynaşıp bir şekilde kendilerince işimizi ve iş yerimizi kötüleyip aynı anda istifa etmeye karar vermişlerdir. Bu duruma karşı gayet sakin yaklaşıp istifalarını alıp 15 günlük süreç için beklemelerini ve bu süreçte yeni çalışan bulup ondan sonra ayrılmaları gerektiğini ifade ettim ve kabul ettiler ( kanun bu şekilde zaten ) Ardından x personel bu süreç içerisinde iş görüşmesine gitmesi gerektiğini söylemiş olup tarafımca izin alıp gitmiştir. Fakat x personel bir sonraki iş gününde bankaya gidip 15 dakika içinde geleceğim diyip tam 4 saat sonra gelmiştir. Ardından aramıza çıkan tartışma da kendisi yüksek sesle konuşarak diğer personelin yanında bağırmış olup, bende yine aynı yüksek ses ile hemen eşyalarını topla ve buradan def-ol diyip kişiyi derhal uzaklaştırdım.

Şimdi, bu x isimli personel bizi sgk ya şikayet edip, sigorta girişini geç yaptırdığımızı ifade etti, gidip görüştük haklı bulunduk.
Yetmedi, vergi dairesine gidip fatura kesmiyorlar dedi, inceleme yapıldı 2 hafta, onda da haklı bulunduk bir sorun çıkmadı.

Artık son kozunu da polis merkezine gidip o gün ona küfür edip, "s***r git yoksa seni öldürürüm" gibi bir cümle kurduğumu ifade edip hakaret davası açmıştır. O gün o arkadaş işten ayrılırken bunun yanında çalışan memleketli olan ve ikisi de işi kenddi aralarında boykot edip bırakma kararı alan y isimli personel'den olayın yaşandığı gün, kişinin bana ve eşime hakaret edilen whatsapp görüşme fotoğraflarını aldım.
Fotoğraflarda mal, salaklar gibi cümleler var, şimdi siz değerli avukatlar ve bilgi sahibi kullanıcılara soruyorum. Sizce dava ne durumda olur ? y isimli personelde gidip, x isimli personele şahit olmuş.

Aracı aradı mahkemeden, 1500 TL karşılığında davadan çekileceğini söylüyor. Bana fikir verir misiiz? haklıyken haksız duruma düşeceğim gibi, avukat tutarsam 8 10 binlira para ödermişim dava sonucundaki ceza ile beraber. Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.