İyi günler . Ben ptt de taşeron dağıtıcı olarak çalışmaktayım. 3 tane banka hesap kartı ve bir kimlik geçmiş günlerde tarafımca gün sonu evrak teslim işlemlerinde teslim edilemedi olarak cihazimdan işlem yapmışım. Ama bu 4 evrakta şahıslara teslim etmişim. Benden 2 ay önce bu evrakların teslim edilmediği sistem tarafından açık göründüğü evrakların akıbetini araştırmam istendi. Bende şahıslarla iletişime geçtim hepsi evraklarını aldığı konuyla ilgili bir şikayetlerinin olmadığını söyledi. Bende kişilerin evlerine gidip beyanlarını bir kağida yazip imza aldim. Buna ek olarak tarafıma ceza uygulanmaması adına büro memuru ile dilekçe yazıp hepsini dağıtım müdürümüze teslim ettim genel müdürlüğe göndermesi adına. Aradan 1 ay geçti ve benden 1 evrağın geç teslim edilmesinden ötürü 30 tl para cezası temin etti PTT . Daha sonra ocak maaşımda 1024 tl hesabıma yattı tam 625 tl eksik. Bağlı olduğum firma personeline durumu sorduğumda 4 tane kayıp evrağım olduğu bunlarla ilgili ödemeyi ptt nin bankaya ceza olarak ödediği. Ödenen cezanın taşeron şirkete yansıttıklarını ve şirketinde bu cezayı senden aldığını ve daha 3 kere daha kesileceğini söyledi. Ben ise benden bir ceza kesilmesin diye kasım ayında dilekçe yazdığımı belirttim. Oda demekki dilekçen baş müdürlüğe ulaşmamış dedi ve artık yapacak birşey yok ödemeler yapılmış dedi. Ben şimdi ne gibi adımlar uygulamalıyım. Eskiden işkur üzerinde n şikayetler yapılıyormuş şimdi arabuluculuk bürosundan. Şikayet edersem işten atılırmıyım yada başka bir sorun yaşarmıyım çünkü tazminatımı alıp işten çıkmak istemiyorum.