Yaklaşık iki ay önce polis tarafından aranarak arabamın başına gelmem istendi. Aracımın başına gittiğimde bir adamın benim aracımı çalınan kendi aracı olduğunu iddia ettiğini öğrendim. Polis memurlarının gerekli şase numarası ve ruhsat belgeleri kontrolü sonrası araçta herhangi bir sorun olmadığı gözlemlendi. Karşı taraftaki şahıs kendinden emin bir ifadeyle bu araç benim aracım savcılığa suç duyurusunda bulunacağım diyerek gitti. 08.01.2018 tarihinde polis tarafından aranarak arabamın change araç olduğu ile ilgili şikayet olduğu iddiası üzerine arabamı Ankara emniyetine getirmemi istediler. Aracı 08.01.2018 günü öğleden sonra görevli polislere teslim ettim. Kimin şikayet ettiğini sorduğumda bilmediklerini ihbarın telefonla geldiğini söylediler. Tutanakta da Batı adliyesi Cumhuriyet savcı sı E.... A..... ile görüşülmüştür yazıyor. Aracı 1 hafta içinde Ankara Gölbaşı kriminal de inceleme yapılıp tarafıma teslim edeceklerini eğer arabada yakıt yoksa alıp gelmeme kadar söylediler. Bugün yani 11.01.2018 tarihinde görevli polisi aradığımda, kriminalden randevu alamadıklarını herhangi bir işlem yapmadıklarını bi dahaki hafta içi dönüş yapacaklarını belirttiler. Benim burada sormak istediğim bu işlerin bir telefon ile bu kadar basit olabileceği midir. Aracın change olmadığı anlaşılıp tarafıma tutanak ile teslim edilmesi halinde mağduriyetim adına benim bu vatandaş hakkında maddi manevi tazminat davası açma hakkım varmıdır? Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.. .