Değerli Arkadaşlar Hepinize Selamlar

Çok uzun zaman önce İski tarafından Babannemin hissedarı bulunduğu taşınmaz su ishale hattı olarak yol yapılmış.Yalnız bunun karşılığında iski tarafından yada herhangi bir devlet kurumu tarafından tarafımıza herhangi bir bilgi verilmemiştir.Kamulaştırmadan bahsedebilmemiz için bunun karşılığında bir bedel ödenmesi gerekirdi diye düşünüyorum.Buna İski tarafından el koyma diyebiliriz.Şimdi bu yer ile alaklı x avukatlık bürosunun iş takibi yapan bir komisyoncusu sizin falanca yerde yeriniz var devlet tarafından el konmuş vs gibi birşeyler söyleyerek %50 komisyon karşılığında bu işi yapacaklarını söylediler bende tekliflerini değerlendirmek istediğimi bana hak sahibi olduğumuz yerin ada ve parsel bilgilerini vermelerini rica ettim.Sağolsunlar parsel bilgisini verdiler fakat parsel iski su ishale hattı olarak görünen bir yol olarak kadastro sisteminde mevcut.Şimdi yer tam olarak neresidir kaç metrekarede hissedarım hangi yolları izlemem gerekir ilk aşama olarak ne yapmalıyım hiç bir bilgim yok.İski ile görüştüm dava açmanız beyhude olur iskinin vakfı üzerine geçmiş burası ile ilgili herhangi bir kamulaştırma parası alamazsın v.s sonuca gitmeyen yüzeysel bir cevap verdiler.Konuyla alakalı yardımcı olabilecek bilgi sahibi üstadların yardımlarını bekliyorum teşekkürler.