Bimere yapmış olduğum şikayet
Havada kaldı savcılığa gitsem sonuç alırmıyım

- - - Updated - - -

Yapmış olduğum şikayet

13.11.2017 de Benim 14 civarında bimere yapmış olduğum emniyet müdürlüğü ruhsat alma birimi çalışanları şikayetim vardı bunun üzerine sistem hatası nedeni ile sıram saat 16.30 civarında geldi banko önünde işlem yapmak için geldim banko arkasındaki memur bayan işlemlerimi içeriye geçerek yapmam gerektiğini logo işletmem gerektiğini söyledi içeriye geçtim de memur alican bey bu işlemleri bankodan yapabilirsiniz ben size yardımcı olamam dedi bunun üzerine ben ismini bilmediğim birim KOMSERİ nin yanına gittim İki tane bayan misafiri vardı 5 dk başında bekledim ama benimle konuşmak istemedi yüzüme bakmadı sonrasında bana nasıl yardımcı olabilirsiniz diye sorduğum komser bey Bana sen zaten bizi bimere şikayet etmişsin Arkadaşlar ne diyorsa ona göre hareket edeceksin dedi Ve makamından kalktı gitti daha sonra yan masasında bulunan soy ismini bilmediğim baş polis yılmaz bey bana işlemleri duydun gidip aracın logosunu işleteceksin dedi ben de ambulansların logo işletmesinin il sağlık müdürlüğü tarafından yapıldığını konuyla ilgili yazılı bilgi verirmisiniz dedim herhangi bir kara yolu işlemi olmadığını söyledim bana tekrar tekrar bağırarak sen laftan anlamıyor musun gideceksin logonu işleteceksin dedi ben de sesinizi yükseltmeyin dedim buna karşılık çık ulan dışarıya diye bağırdı ben de sizi şikayet edeceğim bana isminizi soyisminizi verir misiniz dedim masasından kalktı Ben sana çık demedim mi ulan çık dışarıya diye kolumdan tutup 3-4 kez dışarıya doğru fırlattı Kendisini 2-3 tane memur tuttu beni dövmek için üzerime yürüdü Çık ulan dışarıya diye birkaç kez daha bağırdı tam kapıya çıktığımda bana s.. git ulan diye sinkaflı hakaret edildi dışarıya içeriden yüksek sesle birkaç kez terbiyesiz diye bağırdı çıktım telefonu elime aldım 150 hattını aramak için bu sırada arkamdan gelip yürü ulan bende senden şikayetçiyim Dedi bu sırada yakamı topladı ve müdürün makamına doğru Beni zorla hareket ettirdi Araya daha önce bimer hattına arayarak şikayetçi olduğum Alican bey girdi polis memuru olduğu için üniformalı olduğu için elimi bile oynatmadım sesimi bile yükseltmedim benim korktuğumu düşündü için sürekli dövme tavrında sindirme tavrındaydı sonra müdür beyin makamına doğru yürürken ben babam yaşında adamsın bana neden s.. git diye küfür ettin hakaret ettin yakamı topladın kolumdan itekledin dedim baş polis Yılmaz beyde bana ben küfür etmedim senin ağzını burnunu kırarım diyerek üzerime gelerek hakaret etti Müdür beyin makamının önüne geldiğimizde içeride misafir varmış diyerek yarın gelip derdini anlatırsın dedi bu arada beni yakamdan tutarak müdür beyin makamına götürürken elimdeki evraklar ve kimliğim yere düşmüş Kim olduğunu bilmediğim bir vatandaş evraklarımı ve kimliğimi bana verdi ve gitti
14.11.2017 11.30 civarın konuyla ilgili müdür beyin yanına gittim sekreteri müsayitlik durumuna göre beni makamına aldı konuyu anlattım müdür bey çok iyi bir insandı elinden geleni yapmaya çalıştı ve beni dinledi Çözüm için saat 14.00 da yanıma gel senin işin neyse çözelim dedi ilk defa bu birimde beni dinleyen vatandaş olarak adam sınıfına koyan kişi müdür beydi saat 14.00 da geldiğimde müdür bey kendisi müsait değildi sekreteri bayan polis memuruna talimat verdi koyunu hakkında yardımcı olmaları için ve sekreter polis hanım komseri aradı komser sekreteryaya geldi yinemi sen senin işin çok karışık çözemeyiz kardeşim dedi bende bir kez olsun beni dinleyin dedim durumu anlatmak için ama yine beni dinlemedi fırsat vermedi anlatmama bu duruma sekreter polis memuru hanımefendi şahittir sonra gel buruya dedi peşimden gel dedi ali can beyin yanına götürdü bu adamın işi neydi bıktım bu adamdan dedi evraklarımı Ali Can beye verdi Ali Can bey bir başka memura verdi evraklarımı oda bana aynı aşağılayıcı bir tavırla evraklarımı önüme atarak git bilen yapsın işini dedi ben yine müdür beyin makamına gittim sekreter olan bayan polis memuru hanımefendi bana yardımcı olmak için beni arşivde işten anlayan ve evrak konusunda şu evrakları getirmelisin diyen Erkan beye götürdü ve işlerimi çözdü konu hakkında vatandaşı aşağılayarak hareket etmekten, hakaret etmekten ve yakamı toplamasından dolayı baş polis Yılmaz beyden ve komiserden şikayetçi olduğumu bildirmek isterim eğer müdür bey olmasaydı benim işlerimi halletmeyecek kadar nefret içerikli konuşmalara maruz kalacaktım ve benim gibi şikayet eden vatandaş çok az yaşlı vatandaşlar Yada ruhsat alma işini iyi bilmeyen vatandaşlara karşı aşırı agresif davranılıyor ve bu birimde polisler tarafından vatandaşlara bağırmalar sürekli yaşanıyor kötü olmamak için sesini çıkarmıyor inşalar ve eziliyorlar size yapmış olduğum şikayet sonrasında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımıda beyan ederim Bir vatandaş olarak tarafıma yönelik hakaret ve hereketlerin sonuçsuz kalmaması için bu şikayet başvurusunu yapmış bulunmaktayım
Saygılarımla

- - - Updated - - -

Gelen cvp

Başvurunuzun incelemesi sonucunda; Trafik Tescil Şube Müdürlüğü Araç Devir Büro Amirliğine Noter satışı sonrası araç ruhsatını almak için başvuruda bulunduğunuz, görev yapan personelin aracın ambulans cinsi olduğu ve araç üzerinde bir önceki sahibine ait tanıtım yazısı (logo) bulunduğu, aracın ambulans olarak kullanılacaksa İl Sağlık Müdürlüğünden izin yazısını getirmeniz ve araç üzerinde bulunan tanıtım yazısının sökülmesi ve tüvtürk ten tespitten geçmesi gerektiği, şayet bahse konu tanıtım yazısını (logoyu) kullanmaya devam edecekseniz logo sahibiyle aranızdaki bağlantıyı belgeleyen evrakları getirmeniz gerektiği söylendiği, ancak sizin ısrarla logo işleminin il sağlık müdürlüğü tarafından yapılacağını söylemeniz üzerine size kanun ve yönetmelikte hususların anlatıldığı ve dilekçe ile başvurmanız halinde yazılı cevap verileceği belirtilmiştir.

Logo işlemlerinin 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa bağlı yönetmeliğin ek-2 sayılı cetvele göre araç işleticisinin ticari ad ve ünvanı ve marka tescili alınmış logo işlenmesinin nasıl yapılacağı belirtilmiştir.

Yine İçişleri Bakanlığının 12.03.2012 tarih ve B.05.1.EGM.0.85.2961-64008-1678-58300 sayılı yazısında da araç üzerinde logo işletilmesi ve sökülmesi işlemlerinde izlenecek yolun belirtildiği ve memurun kanun ve yönetmelikler çevresinde hareket ettiği, size karşı herhangi bir sözlü ve fiziki müdahalede bulunulmadığı anlaşılmıştır