İkale sözleşmesi imzalattırıldı bana ben işveren yetkilisine ben imzalamak istemiyorum mahkemeye müracaat edecem dedim o ise patronların kolları uzun bu memlekette ekmek yedirmezler sana diyerek hem ikaleyi hemde ibranemeyi aynı gün aldılar ( ibraname nin araştırdığım kadarıyla 30 günlük süresi varmış) ve sözleşmeye aykırı davranılması halinde dava açan taraf karşı tarafa şu kadar para ödeyecek diye cezai şart konulmuş. imzaladığım sözleşmede karşılıklı anlaşmış olduğumdan dolayı kıdem ihbar hakedemediğim belirtilmiş ama banka kayıtlarında ise ihbar kıdem diye belirtilmiş( sözleşmeye aykırı hareket olmuuyormu) ve ssk ya çıkış kodu olarak ta 04 kodu belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi diye çıkışım verilmiş ben işe iade davası açmak değil de bu ikale sözleşmesinin iptalini sağlamam için nasıl bir yol izlemem gerekiyor dava açarsam şirket beni sözleşmede yazan meblağ ile ilgili dava açabilirmi. ikale ile ibranemenin aynı gün için de imzalandığına dair videom da mevcut

bilgilerinize müracaat etmek istedim ilgilenen okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

,