öncelikle merhaba hemen konuya gireyim yaklaşık 5 ay evvel bir gsm operatörü nün değişim kampanyasından faydalanarak hali hazırda kullandığım note 4 cihazımı 1200 tl değere sayıp yerine bana samsung s7 edge cihaz verildi bu cihazın bedeli 3850 tl olarak belirlendi benden aldıkları cihazı ise 1200 tl değer sayıp 3850 tl den düşerek 2650 tl fatura kesildi farkındayım bu işte bir terslik var olmaması gerekir benden aldıkları cihazın bedelini de faturada göstermeleri gerekir bu sebeple cihazı satın aldığım bayiye giderek durumu anlattım bana her hangi bir sıkıntı olmadığını işlemlerin bu şekilde yapıldığını söyledi daha sonra gsm operatörünü aradım bana aynı şeyleri söyleyerek sorun olmadığını söyledi ama ben biliyorum ki yarın herhangi bir cihaz arızası gerçekleştiği zaman cihazım hakkında ücret iadesi almak istediğim zaman bana ödenecek miktar tam olarak faturada yazan miktardır eğerki benim başıma böyle bir olay gelirse benim 1200 tl ye saydığım cihaz tamamen zarar olarak bana dönecektir şimdi.
ben bu konuda neler yapabilirim
hakem heyetine mi yoksa maliyeye mi şikayet etmeliyim
daha önce verdiğim cihazın bedelini fatraya ekletebilirmiyim hak kaybımı karşılayabilirmiyim
daha önce başıma gelen olayda samsungtan tam olarak faturada yazan tutarın tarafıma ücretinin iadesini sağlamıştım sıkıntım bu çözemedim nere gideceğimide bilemedim. eğer bu konular hakkında bilgili olan arkadaşlar yol gösterirse usulüne uygun olarak ben bu işin peşine düşeceğim.
teşekkürler.