+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: Hukuk bürosunun Hukuk tanımazlığı

Hukuk bürosunun Hukuk tanımazlığı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hukuk bürosunun Hukuk tanımazlığı

Öncelikle merhaba,

Kefil olduğum bir senetli alışveriş sonucunda ödenmeyen bir meblağ avukata düşmüş ve hukuk bürosu tarafından çeşitli şekillerde ailem, nisanlim ve çevrem taciz mesajları almakta, hatta ve hatta hukuk bürosu borçlunun çalıştığı kurumu arayıp onlardan bu parayı isteyecek boyuta gelmektedir.

Borcun asıl muhatabı nisanlim ve kefil olan ben, bu borç ufak bi alışveriş merkezinden yapılan alışveriş sonucu doğmuştu ve yaklaşık 3bin tl bi bakiye söz konusudur. En başında borç avukata düştüğünde ben uzlaşma amacli, gelen mesajlara istinadan borcu ödemek istediğimi fakat borcun tamamını nakit veya kredi kartı ile odeyemedigimi bildirerek karşılıklı anlaşmaya çalıştım. Fakat hukuk bürosu dosyayla alakalı herhangi bir taviz veremeyeceğini, taksitlendirme yapmayacagini ve bu borcun ödenmesini sürekli dile getirerek bana nisanlima ve annesinin çalıştığı kuruma ulaşıp haciz, icra islemlerine başlayacaklarina dair mesajlar ve aramalar yaparak sürekli huzurumuzu bozdular. Bütün bunlar yetmez gibi mesajlar her geçen gün şekil değiştirip "şu saatte evinize mal kaldırımı gerceklestirilecek" gibi mesajlar gelirken mesajlar şuna dönmüştü "çilingir ile birlikte polis eşliğinde hacze gelinecek" tarzında olmuştu. Ben Bütün bunlarin olmamasi.için hukuk burosundaki yetkililer ile görüştüğümde ise hala bi uzlaşma yapmak yerine bana bağırıp çağırıp konuşarak mafyavari şekilde benim borcu kapatmam için baskı yapıp hakarete varacak diyaloglar kurup daha sonra benim de sinirlerim Bunu kaldırmayıp cevap verince de telefon numaralarini aradigimda suratıma kapanan telefonlarla karşılaşmistim. Bütün bu olayların başlangıcından bu yana yaklaşık 4 5 ay geçti o süre zarfında bu hukuk burosuna yapmış olduğum ufak bi ödeme sonrasında bi süre sustular fakat şimdi tekrar hortladilar ve bu seferde "hakkinizda 10günlük tutuklama kararı çıkarttik karakola Bunu bildirdik infaz kararı onaylanacak" tarzı mesajlari ben, nisanlim ve bütün aynı soyadı taşıyan kişilere yollamaya başladılar. Terbiyesizlikleri bununla kalmayıp arayıp tekrar uzlaşma talebinde bulunmama karşılık siz dolandiricisiniz, siz bu ürünü alip üstüne yattiniz.. sen adam değilsin sen adam olsan nisanlinin.borcuna sahip.çıkar oderdin diye çeşitli hakaretler ve itamlar ile sözde hukuk bürosu çalışanı KADIN beni bu sekilde rencide etmeye devam edip ailemize.ve tanidiklari.yakın çevremize tutuklama mesajlarını isimlerimiz yazan şekilde yollamaya devam ettiler..

Bu konuda bütün özel hayatım ve huzurum altüst oldu... artik bu insanlarla uğraşmaz hale geldim ve soluğu cumhuriyet baş savcılığında alacağım. Kendini hukukçu olarak tanıtıp avukatlarin uzerinden bu sekilde mafyacilik oynayan kişilerin bu yaptıkları terbiyesizlikleri onların yanına birakmak istemiyorum fakat tam olarak ne yapacağım konusunda fazla bi bilgim yok bu.konuda lütfen yardimci olursanız sevinirim.

Bana ve aileme gelen haciz.icra,tutuklama mesajlarindan sonra mesajlarda benim, nisanlimin ve annesinin isimleri geçtiği icin e devlet üzerinden baktığımda adimiza açılmış herhangi bi icra davasının olmadığını gördüm. Yani bu hukuk.burosu icra.islemlerini baslatmamis olabilirler mi ? Amaçları nedir ve bütün bu mesajları atıp tüm iç huzurumu bozmaya hakları varmı. Bu hukuk bürosu olarak adlandirilan kurumu nasıl ne şekilde şikayet edebilirim ? Benim borcumu aileme ve cevreme mesaj atarak bildirmeye hangi kurumun hakkı var ? Kafamda birçok soru isareti var..

Not: bana ve cevremdekilere atilan mesajlar duruyo, hukuk burosu ismini ve attiklari mesajlari paylaşabilirim. Konuyla detayli gorusebilecegim bu konuda vakıf insanlar varsa eğer detayli olarak herşeyi görüşebilirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk bürosunun Hukuk tanımazlığı konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk bürosunun Hukuk tanımazlığı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk bürosunun Hukuk tanımazlığı

Öncelikle size ve çevrenize yapılan muameleyi tasvip etmediğimi belirtmeliyim, peki hırsızın hiç mi suçu yok? derler ya hani 4-5 ay önce "ufak bir ödeme" yaptınız neden devam etmediniz bu ufak ödemelere? sizi rencide ettikçe koşup anlaşma uzlaşma taksitle, parça pinçik ödeme ile karşı tarafı yatıştırmaya devam mı etmek istiyorsunuz? Hukuk bürosu "mafya" eyvallah peki bedelini ödeyemeyeceği bir malı almak nedir? hadi öderim diye düşünüp aldı nişanlınız güle güle kullansın itirazım yok peki o ödemezse aslanlar gibi ben öderim kefil olmanıza sonra "valla bende de ödeyecek hal yok" demeniz? Hukuk bürosu son duraktır orda da işler bölye 4-5 ayda bir ufak ödemeyle geçiştirilecekse millet hukuk bürosuna gitmez ne yapar peki? ya senetti sepetti taksitti kredili ödemeydi gibi dar gelirli insanların yararlandığı kolaylık yollarını bırakıp peşin satışa geçer ya da daha kötüsü adliye hukuk işleri tırt en iyisi iki adam yollayalım biraz ıslatalım kendi göbeğimizi keselim derler değil mi? Hukuk bürosunun yaptığı hukuk tanımazlık ise sizinkine ne demeli? masum bir borç ödeyememe hali mi?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İçinde bulunduğum maddi durum ortada olduğu halde ben bu saçmalıkları yaşamaktansa ödeyip bitirmesini de bilirim eğer bu elimde olsaydı.. şu noktada tek bir kanala borç edemiyorum yaşadığım olumsuzluklar herşeyin kötüye gitmesine sebep olmuşken ben bu borcu inkar etmedigim halde ve odemeyecegimi asla dile getirmediğim ortadayken hukuk bürosunun hiçbir icra islemini baslatmadigi gibi gelip beni bu şekilde taciz etmesi mi etik? Sizin yaklaşımınız suan tamamen alacaklı üzerine konuşuyorsunuz, borçlu borcunu ödeyebilse neden bu pis insanlarla ugrassin ki ? Ben bankalara olan borclarimi bile öderken bu şekilde muamele görmedim hiçbir kuruma veremeyecegim sözler söyleyip de bana şu kadar taksit yapın yapilandirin borcumu deyip de odememezlik dahi yapmadım. Ortada bir borç varsa ve bu borç odenecekse sen hukuk çerçevesi adı altinda icra iflas kanununa ait maddeleri benim telefonuma, yakinimdaki insanlara mesaj yoluyla yollayıp bütün aile içi huzurumu altüst edebilecek kadar hukukçu sanıyorlarsa kendilerini bende bütün bu tarz hukukçulari burdan kınıyorum. Bana yapılan aileme yapilam terbiyesizliğin yalan dolan itamlarin haddi hesabı yok.. psikolojik oyunlar oynayarak ortada henüz açılmamış bi icra davasi üzerinden size çilingir eşliğinde gelip polis nezaretine falan tikacaz tarzında mesajlar yollayarak mı haklarını savunuyorlar soylesenize bana ? Borçlunun is yerini arayıp borcunu ödemeyen kişi adına haciz kağıdı yolladik siz bu maas haczini işleme koymadiniz dediler, ortada ne maaş haczi yazısı var nede icra ile alakali gelen bi ihtar.. ortada resmi olmayan yollardan mayfavari konusmalarla hukuk bürosu çatısı altında insanlarin korkulari ve duyguları ile beslenip bu tarz davranışlarda bulunmak mı gerek.? O bahsettiğim hukuk bürosu bu tarz dosyalari açılış tutarı üzerinden satın alıp kendi faizlerini uzerine.koyup bu sekilde ne kadar magdur ve hakkını hukukunu bilmeyen cahil insan varsa bütün yapılmaması gereken şeyleri kendi kozları olarak kullanarak kar amacı ile o dosyaları ne şekilde tahsil ettiklerini de biliyorum.
    Bu insanlar telefona çıktıklarında beni her şekilde aşağılayan itamlarda bulunarak benim borcum olan parayı bu sekilde tahsil etme yetkisini kimden alıyor bunu bana söyler misiniz?

Kaldi ki ben dolandırıcı olsam ipi sapı belli olmayan.bi adam olsam zaten beni bulamaz bana ulaşamazlar ben bütün iyi.niyetimle elimde olan şartlar çerçevesinde bu borcu.ne sekilde odeyebilecegimi onlara açıkladığım halde karşılaştığım tek şey ise aşağılanmak oldu.

Ve size şöyle birsey söyleyim, bu bahsettigim hukuk.bürosu kariyer.net üzerinden maas+primle çalışan hukukla alakasi bile olmayan ayni bu sekilde mafyacilik oynayacak çalışma arkadaşları aramaya devam etmekteler.. ve bu burolarinin avukatları da bütün bu haksızlığa göz yumarak sadece parasına bakıyor gibi gözüküyor. Yani orda çalışan herkes prim pesinde kosan, karsilarindaki insanları nekadar fazla yıpratirlarsa o kadar fazla prim alan para kazanan fırsatci kişilerden baska hiçbirşey değiller. Sözde muvekkilim adina konuşuyorum diyip borcun ustune çeşitli masraflar bindirip bu sekilde bizlerin üzerinden para kazanmaya çalışmaları hukukculuk veya avukatliktan ziyade tefecilige benziyor.

- - - Updated - - -

Ayrıca ben 4 senedir sigortalı bi şekilde aynı is yerinde çalışıp bu borcu maas haczi yoluyla tahsil etmeleri konusunda talepte bile bulundum, ben borcumdan kacmıyorum dedikçe onlar sadece kendi yöntemleri ile bu parayı alıp karşı tarafı ellerinden geldigince yıpratmaya çalışıyorlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İyi de siz borçlu değilsiniz ki ne diye borcum deyip duruyorsunuz? borçlu borcunu ödeseydi bu durumlar yaşanmayacaktı değil mi? Siz kefilsiniz yani "borçlu ödemediğinde ben garantörüm derhal ödeyeceğim" manasında kefil oldunuz yoksa bozacının şahidi şıracı misali "borçlu aciz ben aciz" durumu yaşanmazdı.
    Senetle borçlandığınıza göre hukuk bürosu dosya açmamışsa da ihtiyati haciz kararı alıp bir kaç saatte haciz vs işlemlerini gerçekleştirmesi mümkündür.
    Maaşınızdan haciz yolu ile tahsilini istemek yerine keşke maaşınızı alınca ufak da olsa ödemelere devam etseydiniz yine bu durumlar yaşanmayacaktı değil mi?
    Ben hukuk bürosunun ne idüğü belirsiz elemanların müdafisi değilim elbette ama cidden bu borçluların hiç lüzumu yokken borçlanıp sonra bu durumlardan şikayet etmeleri bezdiriyor bizi. Hani deseniz anam babam veya kardeşim filan hastaydı acil ameliyat olması lazımdı kredi çektik ödeyemedik neyse ama gidip senetle lüks cep telefonu alıp sonra bu hallerden şikayet edenlerin sayısı o kadar çok ki. Geçen yine bu forumda biri yeni bir işe başlayınca gidip böyle lüks bir cep telefonu almış 1-2 ay sonra da işten çıkmış veya çıkarılmış taksitleri ödeyememiş aynı durumlardan şikayet ediyordu, yahu kardeşim bismillah yeni girmişsin işe soluğu avm de alıyorsun daha cebine girmemiş maaşı harcıyorsun, neyse belki de ben haksızım bu da insan hakları filan felandır ama benim aklım almıyor malesef.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben borcu sahiplendiğim için borcum diyorum sonucta bundan benim de haberim var kefil veya muhatab olmam birsey değiştirmez. Hakareti isiten de benim borcu ödemek isteyende. Borçlu olmak suç mudur? Sen avukat olarak senin hakkinda tutuklama karari çıkardım karakola bildirdim infazın yapılacak 10gün yatacaksin diye mesaj hazırlayıp benimle aynı soyadı taşıyan herkese bu mesaji bildirip insanları baskı altına alarak mi hakkını aramaya çalışır hukukçular veya avukatlar.. Kusura bakmayın ama empati yapma olayını basaramadiniz. Burdaki yorumlarınizda obektif olmaktan çok avukat ve onun adına çalışanları savunur gibi bana yanıt veriyorsunuz. Ben kendi.haklarimi savunmanin çabasındayim, haksızlığa karsi ne yapacağım konusunda burda akıl danışmaya gelmişken sizlerin bu tutumu gerçekten cok tuhaf geldi bana. Kişisel degerlerime hakaret edip üslubunu bozan meslektaşlarınız alacaklinin hakkını savunuyor olsa dahi karşılarındaki insanın hayatını mahvetmeye kimsenin hakkı yok. Herşeyin bir üslubu vardır elbette, borcunu istemeninde..

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Mrtkss rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben borcu sahiplendiğim için borcum diyorum sonucta bundan benim de haberim var kefil veya muhatab olmam birsey değiştirmez. Hakareti isiten de benim borcu ödemek isteyende. Borçlu olmak suç mudur? Sen avukat olarak senin hakkinda tutuklama karari çıkardım karakola bildirdim infazın yapılacak 10gün yatacaksin diye mesaj hazırlayıp benimle aynı soyadı taşıyan herkese bu mesaji bildirip insanları baskı altına alarak mi hakkını aramaya çalışır hukukçular veya avukatlar.. Kusura bakmayın ama empati yapma olayını basaramadiniz. Burdaki yorumlarınizda obektif olmaktan çok avukat ve onun adına çalışanları savunur gibi bana yanıt veriyorsunuz. Ben kendi.haklarimi savunmanin çabasındayim, haksızlığa karsi ne yapacağım konusunda burda akıl danışmaya gelmişken sizlerin bu tutumu gerçekten cok tuhaf geldi bana. Kişisel degerlerime hakaret edip üslubunu bozan meslektaşlarınız alacaklinin hakkını savunuyor olsa dahi karşılarındaki insanın hayatını mahvetmeye kimsenin hakkı yok. Herşeyin bir üslubu vardır elbette, borcunu istemeninde..
    Önce bir durulun biraz, bir nefes alın. Zor durumdasınız, olmaması gereken davranışlarla karşılaşmışınız, kızgınsınız , hepsine tamam.
    Ama burada hoşunuza gitmeyen bir yanıt geldiğinde de kimseye saldıramazsınız. Beğenme garantili yanıt verilir vaadimiz yok!
    Engin bey en başta belirtmiş zaten sizi o şekilde taciz eden büro çalışanlarının o hareketini tasvip etmediğini, yanlış olduğunu.
    Size gelen hakaret mesajlarıyla , eş dost akrabaya göndeiilen mesajlar ve yapılan aramalarla ilgili olarak elinizde yaplan bu ayıbı ortaya koyacak delillerle birlikte avukatı -hukuk bürosunu ilgili baroya şikayet edebilir, savcılığa suç duyurunda bulunabilirsiniz. Bunu nasıl en doğru şekilde yapabileceğinizin yolunu da gene fırsatçı-tefeci olarak tanımladığınız avukatlarla aynı mesleği yerine getiren bir avukatla birlikte bulailirsiniz en sağlıklı şekilde.

Versin icraya alsın maaş kesintisiyle... Yok öyle bir hayat, ister başlatır ister başlatmaz icra takibini, o avukatın bileceği iş.

Bana da kızacaksınız muhtemelen, o yapılan , tasvip edilmeyen tacizlerden en hızlı şekilde kurtulabilmenizin yolu o borcun tamamını tek seferde ödemek. Yada sallayacaksınız gelen aramaları, dinlemeyeceksiniz, açmayacaksınız gelen mesajşları okumayacaksınız.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler Erdoğan bey,

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: