Ben yaklaşık 30 ay mali müşavirin yanında sigortasız ve asgari ücretin altında işe başladım ve işten ayrıldım.Ve bu işyerinde 01.11.2014- 30.07.2016 / 01.02.2017-23.08.2017.Kısacası ilk işe girdiğimde 2 seneye yakın.İkinci işe girdiğimde 8 ay.Tekrarlamak üzere iki kere işe giriş yaptım.Yani hesaplamalarım doğrultusunda bu işyerinde 900 günlük bir çalışmam var.Ne yıllık izin kullandım aksine bazı resmi tatillerde de 1,2 günde çalıştım.Hatta fazla mesaii bile yaptım.İlk girdiğimde iş yerine az maaşda verdiler.Sigorta yapmamalarından dolayı ilk zaman işten çıktım.Ve geriye dönmemde sigorta yapacaklarını söylemişlerdi ve yapmadılar.Hatta mükellefin parasını yediler bende bu durumu öğrenince kendi işten çıktım.

Elimde mükelleflere ait Vekaletnameler,eposta adreside mali müşavirin gönderdiği belgeler,whatsapp mesajlar,Maliyeden gelen tebligatlarda ismim ve imzalarım herşey mevcut.Komşu işyerlerinde 10'a yakın şahitlerim.Bina kameraları.

Şimdi ben geriye dönük hizmet tespit davası açmak istiyorum.Ve içeride de son maaşımdan kalan ücret de var ve 5 aydır da bu parayı vermiş değiller.Bende bunlara dava açacam diye telkinde bulundum.Mali müşavirde “eğer bizi dava edersen bizde seni işi kötüye kullanmaktan” dava açacaklarını söylemişler.

İşleri düzensiz yaptı vs.
Okul adına imza attığımdan.(Bunun okul yetkilisi bildiğini halde işin işleyişi için Mali müşevir imzala götür ver dedi)

Bu durumda benim 30 aylık alacaklarımı alabilir miyim ?
Kıdem tazminatı vb.
İşsiz maaşımı bu işyerinden temin edebilir miyim ?
Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor.Kısaca bilgilendirir misiniz ?

Bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.
İyi çalışmalar…