Arkadaslar merhaba , 2016 haziran ayinda Ankara yiba carsisi civarindaki bir motosiklet servisine gittim. Babama ait bir motosiklet ile magazadaki modeli yuksek bir motosikleti takas etmek istedim (yanimda babamda vardi) . Buraya kadar her sey normal . Almak İstedigimiz motosiklet 2.eldi , satisini babamin uzerine aldik. Benim takas icin biraktigim motosiklet icin ise magazada showroomda musterisini bekleyecek dediler. Trafikten çekme belgesi al , bosuna sigorta ucreti kesilmesinler dediler ve plakayi sökup verdiler. Musteri bulduklarinda notere gitmem icin bizi arayacaklarini belirttiler. Bizde plakayi alip , motoru trafikten cektik (Çekme belgesini aldık). Aradan gecen 2 hafta sonunda servise gidip bilgi almak istedim. Adamlar motoru suriyeli birine sattiklarini , motorun şase numarasini jet taşiyla sildiklerini asla okunmayacagini ve bana ve babama bir zarari olmayacagini soylediler. Aradan 2 hafta daha gectikten sonra ruhsat sahibi olan babami iskitler karakolundan arayip cagirdilar. Notere gitmeden motoru alan suriyeliler 3 kisi motorun uzerinde cevirmeye yakalanmis ardindan kriminal buro incelemesi ile ruhsat sahibi olarak bizi bulmuslar. Biz ve suriyeli arkadasa yaklasik 3er bin tl para cezasi kesildi. Ayrica ifadelerimiz alindi. Ertesi sabah suriyeliyi de alip motosiklet servisine gittik. İs yeri sahibi bizim 3.bin tl olan cezamizi odeyecegini soyleyerek ozur diledi. Aradan yaklasik 1 sene gecti. Borcu yapilandirdik. 1. Taksidi odedi. Geriye kalan taksitleri odemedigi icin yapilandirma bozuldu ve her gecen gun faize biniyor. Benim bu durumda yapabilecegim yasal haklarim nelerdi? Beni maddi ve manevi olarak yipratti. Stresten bitkin durumdayim. Yardimlariniz icin tesekkur ederim..