Merhaba.Öncelikle mesajımı uygun olmayan biryere yazdıysam uyarılar doğrultusunda kaldırabilirim.
2015 senesinde kredi kartı dolandırıcılığı suçlamasıyla(tck.245) bir iftiraya masur kaldım.(gerçekten iftira).2016 başında dava açıldı.
Avukat tutabilecek param yoktu.Sadece 1 kez ücretli olarak danıştım.Mahkemenin görüldüğü şehitle aramda 1000 kilometre olduğundan hakime yüzyüze bi ifadede veremedim.
Geçtiğimiz aylarda karar elime ulaştı.3 yıl 1 ay 15 gün.Avukatlar 3 bin lira kadar para istedi dilekçe için.Veremedim kendimce birşeyler karalayıp istinaf ettim.
Gerekçeli karar yazıldı.Bugün yarın elime ulaşacak.Telefonda "sonucu söyleyemem ama kesinleşmiş dedi" yani temziyi kapatmış.
Cezanın bu haliyle onaylandığını farzedersek 06-16 tarihinden önce işlendiğinden 4/2 yatarım var yani 19 ay.yani direk olarak denetimliden yararlanabiliyorum.
Bu 19 aylık denetimli serbestlik nasıl işleyecek.Günlük imza,seminerler,kamu hizmeti felan şartmı yoksa kişinin tutumuna göre değişirmi.
Dahada önemlisi cezaevine girecekmiyim,1 hafta açıkta kalacaksın diyenler var.
Eğer gireceksem 1 gün geç kalıp başka şehirdeki bir cezaevine teslim olsam.1 gün firardan dolayı iyi hal im yanarmı.
Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler