Merhabalar bundan 11 ay önce eski sevgilim nitelikli cinsel saldırı , zorla alıkoyma , şantaj suçlarından hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.İddiaları ise birlikte annemin evinde kalırken kendisine tecavüz ettiğim , bana whatsapp üzerinden kendi rızasıyla gönderdiği çıplak fotoğrafları şantaj yapıp gönderttiğim, ve kendisini zorla alıkoyduğumdu. Geçen ay hakkımda takipsizlik kararı verildi.Sebebi ise bilirkişi raporunda incelenen whatsapp mesajlarında çıplak fotoğraflarını kendi rızasıyla gönderdiği cinsel ilişki görüntülerinde görüntüleri kendi rızasıyla çektirdiği cinsel ilişki esnasında herhangi bir darp cebir izi olmadığı yönünde rapor yazılmasıydı.Bu suçlara yardım ettiğine dair annemi de şikayet etmişti bu şahıs.Annem iftiradan şikayetçi olduğunda ise, şahısın şikayet hakkını kullandığı belirtilerek annemin iftira şikayetine de takipsizlik kararı verildi. Ancak annem şikayet edilmesine rağmen olayın çok dışındaydı bilirkişi raporunda da annemle ilgili bir bilgi yoktu zaten.Asıl suçlamalar bana yönelikti annemin iftira şikayetine bu nedenle takipsizlik verildiğini düşünüyorum.Ben daha iftira şikayetinde bulunmadım ancak annemin şikayetinde hal böyle olunca bana da takipsizlik verirler diye çekiniyorum açıkçası. Sorum şu lehime çıkan ve bariz bir şekilde, beni şikayet eden eski sevgilimin beyanlarını yalanlayan bilirkişi raporu delil olur mu ? İftira şikayetinde bunu kullanabilir miyim ? Ne kadar etkili olur ? Adliyede hangi bölümden bunu temin edebilirim? Savcılarımızın iş yükü şu aralar yoğunken şikayet hakkı diyerek geçiştirme ihtimalleri var mıdır ? Şimdiden Teşekkürler.