Merhaba arkadaşlar, öncelikle emeğinize sağlık demek istiyorum. Daha önce bir çok konuda sitenizden değerli bilgiler okudum, edindim. Müsaadeniz ile konuya girmek istiyorum.

Yaklaşık 3 yıl önce iyi bir bilgisayar aldım ve bilgisayarım kullanıcı kaynaklı led ekranı çatladı ve klavyesi çalışmıyor. Bu sebepten ötürü bilgisayarı yetkili servisine gönderdim. Öncelikle bana uçuk bir masraf çıkattılar kabul ettik ve ödemesini de sağladık.
Sonrasında, tamirat işlemlerin başladığına dair mail geldi. Dün firmanın sitesinden bilgisayarımın durumunu sorguladığımda onarımın tamamladığını gördüm ve bugün bilgisayar elime ulaştı. Bilgisayarın içinden çıkan evrakta ilgili ürünün destek süresi sona erdiği için işlemsiz iade edilmiştir yazıyordu.

Firma ile görüşmem sonucu bana iletilen;
..... seri numaralı cihaz 2012 yılında üretilmiştir ve 5 yıllık teknik destek süresi sona erdiği için parçaları üretilmemektedir. Stoklarımızda veya çevre ülkelerde parça varsa ücretli olarak hizmet sunmaktayız. Cihazınız için ücretli tamir hizmeti sağlamak istedik ancak cihazın parçaları temin edilememektedir. Bu sebeple tarafınıza işlemsiz olarak iade edilmiştir.

Bu noktada benim kullanıcı olarak hakkım nedir. Hukuki olarak nasıl bir yol izleyebilirim bilemedim. Yardımlarınızı beklemekteyim, yardımcı olan herkese şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...