Merhaba. X Kurumuna xxxxTL olmak üzere 640Ders saati 10 aylık senet imzalamıştık.
Kurumdan 180 ders saati alıp ayrıldım. Kurum Ayrılırken Yönetmeliğe uymayıp bizden 1000Tlye yakın bir fazla para aldı.
Kurum Benim aldığım hizmeti toplam 500 ders saatinden hesaplayarak 3020TL para kesmiştir. Bende Konu ile alakalı olarak Bimer ve MEB'e dilekçe yazdım.
Kurum Eğitim kurumu Ohal'e göre bir blokta bir branş ders vermesi gerekirken her branşta ders verdiği içinde şikayet ettim.
Kurum bunları kalıbına uydurursa beni iftira ile suçlayabilir mi ?

İlgili Yönetmeliğin 56.Maddesinde yazanlar:

a) Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim okulu, ilköğretim okulu, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir. Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.

b) Öğrenim ücretini ders saati ücreti olarak belirleyen kurumlarda dönem başlamadan ayrılanlara öğrenim ücretinin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir. Dönem başladıktan sonra ayrılanlara öğrenim ücretinin yüzde onu ile öğrenim gördüğü ders saati sayısına göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.

c) Öğretime başladıktan sonra ayrılan öğrenci veya kursiyerlerden alınacak ücret kurumun öğrenim ücretinden fazla olamaz.