Merhaba, ben 05.01.2017 tarihinden itibaren İzmir Yen'i foca da uzman erbaş eğitimi almaktaydım, ve 17.03.2017 tarihinde kursumuz bitecek ve biz 16.03.2017 tarihinde öğlene doğru bölük komutanı bölüğümüz den 15 kişi ayırdı , ve güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlandı dediler ve neden olumsuz olduğunu sorduğumuzda kimse cevab vermedi .hemen sözleşmemi fes edip alaydan kovar gibi çıkardılar,ben fetöcü değilimki böyle yaptılar, neden olumsuz olduğunu dahi söylemediler, kursun bitimine birgün kala söylendi şimdi ne yapmam lazım nasıl bilgi edinmem lazım

HAYLA DAVA ACMA HAKKIM WARMI

ve bimere defalarca yazmama ragmen şunu gönderdiler

Sayın Hasan G*******;

Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER-150) göndermiş olduğunuz 04.05.2017 tarih ve 1700640*** sayılı başvurunuz ilgili birimimiz tarafından incelenerek değerlendirilmiştir.

Başvurunuzda belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak ilgili birimimizce yapılan inceleme neticesinde, şahsınız hakkında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması talebinde bulunulduğu, bahse konu evrakın Güvenlik Şube Müdürlüğümüze 07.11.2016 tarihinde girişinin yapılarak, konuya ilişkin gerekli soruşturmanın yapıldığı ve cevabi yazının 01.12.2016 tarihinde ilgili kuruma gönderildiği bildirilmiştir.

Ayrıca Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması işlemlerinin 4045 sayılı Güvenlik Soruşturması Kanunu kapsamında çıkartılan 2000/284 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği çerçevesinde yerine getirildiği, Yönetmeliğin 13. Maddesinde “Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırmasının her evresinde kesinlikle gizliliğe uyulur. Soruşturma ve araştırma evre ve sonucu bilmesi gerekenlerden başkasına açıklanmaz.” denildiğinden yönetmeliğin ilgili maddesi gereğince tahkikat sonucu hakkında bilgi verilmemekte olduğu bildirilmiştir.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü