Merhaba arkadaşlar. Size babamın davasıyla ilgili bi kaç sorum olcak. İlgilenip cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 2014 yılının mart ayında babamın işten ayrılması, fazla mesai, tatil günlerinin parasının ödenmemesi ve tazminatla ilgili dava açtık.

Davamızın 18/07/2017 tarihinde son duruşması yapıldı ve e devlette karara çıkmış olarak gözüküyor. O tarihten sonra e devlette 08/09/2017 tarihinde icra dosyası açılmış. (bizim elimize tebligat veya gerekçeli karar gelmedi muhtemeln avukat aldı, bu işlerin usulünü bilmiyorum kusura bakmayın.)

İlk sorum şu şekilde olacak: uyaptan icra dosyasını sorgulattığım zaman babamın alacak miktarı olarak 34.000 tl para kazandığını görüyoruz, bu paraya vekalet ücreti tahsil harcı felan eklendiğinde bakiye borç kısmında 39.000 tl para yazıyor. Şimdi bu parayı alacağımız zaman biz, hesabımıza 34.000 tl olarak mı yatıcak? yoksa davayı açtığımız tarihten itibaren üstüne faiz konulmuş şekildemi yatıcak?.

İkinci sorumda: 09/09/2017 tarihinde karşı tarafın avukatı "İstinaf Kanun Yoluna Başvurma Harcı ve İstinaf Karar Harcı (Nispi)" olarak para yatırdığı gözüküyor uyapta. Daha sonra 26/10/2017 tarihinde yine karşı tarafın avukatı "İstinaf Karar Harcı (Maktu)" olarak para yatırdığını gördüm. Şimdi soruya gelirsek, bu davayı istinaf mahkemesinemi göndermişler? eğer gönderdilerse biz neden e devlette göremiyoruz. Gönderdilerse ne kadar sürede sonuçlanır (Ankara da açıldı dava) ve biz bu parayı artık ne zaman alabiliriz? Çünkü artık bıçak kemiğe dayandı kaç yıl oldu şu paranın umuduna yarın birgün diye kendimizi avutmaktan yorulduk artık. Bu konuyu açmamın sebebide avukata kolay kolay ulaşamıyoruz. Ulaştığımız zamanda kısa bilgilerle geçiştirip kapatıyor.

Konu ile ilgili görüşleri olan bizi aydınlatırsa çok seviniriz.