Sevgili büyüklerim, bir konuda yardıma ihtiyacım var. Ben türk bir bayanım, eşim Tacikistan uyruklu. Türk vatandaşı degil. Evleneli iki gün oldu. Evlenmeden önce nikah icin gerekli belgeleri tamamladık. Onlarin ülkesinde ruslarda oldugu gibi sovyetlerden kalma şöyle bir sistem var. Örneğin erkegin soyadi Melikov ise eşi Melikova oluyor, a eki geliyor bayanlarda. Biz tacikistan konsoloslugindan bir belge aldık bu belgede bu kanunu acikliyordu. Evlendirme dairesi bu belgeyi kabul etti ve benim de soyadim bu sekilde değişti. Fakat şimdi nüfus müdürlüğü beni aradi ve o a ekini kaldırmamız gerek, Türkiye'de gecerliligi yok dediler. Ancak turk vatandasliginizdan vazgecersem ve esimin vatandasligina gecersemeklenecegini söylediler. Fakat ben biliyorum ki orta asya ulkeleri ve rusya da doğmuş her kimsenin soyadi bu sekilde, ve ben Uluslararası bir iste calistigim icin bir erkek soyadina sahip olmak istemiyorum. Ne yapmaliyim? Ben türk, o ise tacik vatandaşı olacak sekilde ben a ekini nasil kazanabilirim eşimin soyadına?