Merhabalar. 7 yıllık astsubayken yaklaşık 5 yıl önce hakkımda açılan bir davadan hırsızlık suçlamasıyla 6 ay hapis ve hagb kararı verildi. olayın esasına girip suçsuzdum falan gini şeyler anlatıp başınızı ağrıtmak istemiyorum. Ancak askeri mahkemede 17 ay süren davada 4 hakim değişti ve 4. ye ifade verebildim. O da peşinen suçlu ilan etti ve sanki karşısında insan yokmuş gibi azarladı ne söylediğimi dikkate aldı nede tutanağa geçti.herneyse karar çıkana kadar açığa alındım ve karar sonucu göreve döndüm.yaklaşık 7-8 ay sonra telefon çaldı ve bir teğmen şu gün şu saatte j.gn.k.lığı yülsrk disiplin kuruluna çıkacaksın dedi telefonu kapattı. Kurulun karşısına çıktım zaten karar verilmiş bir tiyatro oynandı 3 dk da tamam çıkabilirsiniz dendi. 40 gün sonra ihraç olduğum ile ilgili tebligat yapıldı ve meslekten atıldım. Y.d.kurulları Yönetmeliği madde 25 e göre zamanaşımına uğrayan dosyaya bakılarak karar verildi yani yetkisi olmadan kurul karar verdi.sonra ayim e dava açtık tam karar beklerken 15 temmuz olayı meydana geldi mahkemeye bakan hakimler mi dersiniz disiplin kurulunda karar verenler mi dersiniz bir çoğu tutuklandı meslek ten atıldı vs. Sonra yine karar çıkacak diye beklerken referandum geçti ayim kapandı ve dosya idare mahkemesi ne devroldu. Sizce sonuç ne olur nasıl bir yol izlemem gerekir sonraki süreçte.