herkese merhaba , iyi forumlar. yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkür ederim. 4 yıl önce sivilde iken hakaret suçundan hagb kararım var idi. şu anda askerdeyim.kısa dönem erim.bulunduğumuz yerde çok fazla tutanak,askerlik uzatma cezası oluyor.aslında herşeye çok dikkat ediyorum birliğe telefon bile sokmuyorum. ancak bazen basit hatalardan dolayı bile askerliği uzayan arkadaşlarımız oluyor. bu durum benı strese sokuyor. askerde cep telefonu yakalatma veya nöbette uyuma , emre itaatsizlik gibi sebepler ile alabileceğim askeri disiplin cezaları ( askerlik uzaması gibi) 4 yıl önce aldığım hagb kararımı bozar mı? bir etkisi olur mu?

ayrıca aynı sebeplerle alabileceğim askerlik uzaması kararım tezkere tarihime yetişmez ise hakkımda sivil hayatıma kalıyor ve sivilde dava açılıyormus. mahkemem askerlik sürecime yetişmez ve sivil hayatıma kalır ise bu sebeplerle sivil mahkemede alabileceğim hapis cezaları , 4 yıl önce aldığım hagb kararımı bozar mı? bir etkisi olur mu?

bu süreç nasıl işliyor?

Şu ana kadar tutanağım yok yasak olan şeyleri yapmamak için gayret ediyorum.ama gerçekten burada büyük bir stres altındayım.askerliğim bu yüzden çok zor geçiyor. mahkeme süreçleri nasıl ilerliyor ne durumda ne gibi bir yaptırımla karşılaşırım? yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.