Merhaba,

3 senedir arkadaşlarımla yaşıyorum. Öğrenciyiz. Ev sahibimiz çok sorunlu bir kadın. Daire en üst katta. Taşındığınızdan bu yana evin çatısı akıyor. Bu yüzden yağmurlarda elektriği kapamak zorunda kalıyoruz. Geçen ay ev sahibini aradik çatıyı yaptırması için. Yıllardır oyalıyor. Evden çıkmaya gücümüz yok açıkcası öğrenciyiz. Apartman bir kaç aya kentsel dönüşümle yıkılacak ev bakın kendinize dedi aradığımızda. 2 hafta kadar önce de komşularımız kasım sonuna karar çıktığını söyledi. Bizde ev sahibini aradik neden haber vermedin diye sormak için. Kendinize ev bakın dedi. Bizde emlakçısiz bir ev bulunca kacirmamak için hemen taşındık. Ev sahibi 5 kasımda(maaşı oyle yatıyormuş) depozitoyu vereceğini söyledi. Kontrat başlangıcı ayın 10unda. Yanı her ayın 10u bizim ev icin kira başlangıç gunu. Günlerdir tutturdu 1ine kadar vermezseniz anahtarlari bir kira daha işletirim. Biz de depozitoyu almadan 5inden önce anahtar vermek istemiyoruz. En son bugün benim size borcum falan yok. Daha tahliye kararı gelmemişti apartmandan. Ocakta bitiyor sözleşmeniz o yüzden evden çıkamazdınız. Paranızı alamazsınız dedi. İcraya mı veriyorsunuz napiyorsaniz yapın dedi. Ben de yarın saat 2 de apartmana gelirim. Gelirseniz eve bakarız anahtarı veririm. Yoksa yan komşumuza teslim ettiğime dair tutanak imzalar veririm dedim. Bu durumda neler yapabiliriz? Ne yapmak doğru olur? Tahliye gelmese bile çatı durumundan bile sözleşme fesih olabilir mi? Çok eskilere ait fotoğraflı whatsapp konuşmalarımız falan var çatının aktığına dair. Apartmanda da kocaman tabela var aylardır hangi firmanın yıktığına dair. Apartmandan yan 2 konuşumuz da şahit olmayı kabul ettiler. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.